سه زندانی در شیراز و تبریز و قم اعدام شدند

جمعه, 17ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان های تبریز و عادل آباد شیراز به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه روز سه شنبه چهاردهم شهریور، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد.

هویت وی، “علی‌ عباس نجاری، ۳۷ ساله و اهل شیراز” گزارش شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است؛ “علی‌ عباس نجاری سه سال پیش از بابت اتهام قتل توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا از بابت اتهام مذکور توسط مرجع قضایی به اعدام محکوم شد.”

اعدام یکی زندانی در زندان تبریز

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی در زندان تبریز اعدام شد.

بر اساس این گزارش، سعید، سی و چهار ساله در سال ۱۳۹۸ در پی نزاع دسته جمعی در یکی از روستاهای تبریز که به قتل یک شهروند منجر شده بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

نهایتا شعبه اول دادگاه کیفری یک استان آذربایجان شرقی، سعید را از بابت اتهام “مباشرت در قتل عمدی با سلاح شکاری” به اعدام، از بابت اتهام “مشارکت در نزاع دسته جمعی منتهی به قتل” به تحمل دو سال و یک روز حبس تعزیری و از بابت اتهام “ایراد ضرب و جرح عمدی با سلاح شکاری منجر به از بین رفتن بینایی چشم راست” به پرداخت نصف دیه کامل محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، حکم اعدام این زندانی، در زندان تبریز اجرا شده است.

یک زن زندانی در زندان قم اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز جمعه هفدهم شهریورماه، حکم یک زندانی زن که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان قم به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه امروز جمعه هفدهم شهریورماه ۱۴۰۲، یک زندانی زن در زندان قم اعدام شد.

در این گزارش بدون اشاره به هویت این زندانی آمده است: “این زندانی اهل ورامین، پیشتر از بابت اتهام قتل بازداشت و توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بود.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانی از سوی رسانه های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۱ دست کم ۶۱۷ شهروند از جمله ۱۳ زن و ۶ کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن، بیش از ۸۰ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام دو نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی این تاریخ، ۱۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۶ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.