خداحافظی گوگوش با صحنه

چهارشنبه, 22ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

 

بی بی سی فارسی

گوگوش، اسطوره موسیقی پاپ ایران، با انتشار ویدیوی «فصل آخر»، ضمن خداحافظی از صحنه، برای «آزادی صدای زن و ایران و ایرانی» ابراز امیدواری کرد.

او در این ویدیو که در آستانه آخرین تور جهانی خود خطاب به هوادارانش صحبت می‌کند، می‌گوید: «فصل خداحافظی من از سرزمین استعدادی‌ام، صحنه است؛ از جایی که بهترین خاطره‌های زندگی‌ام را با شما از ابتدا تقسیم کردم. من حتی خودم را از جنس نگاه‌های شما سنجیدم و شناختم و بلندتر و بلندتر پرسیدم.»

خانم گوگوش در بخش دیگری از صحبت‌هایش می‌افزاید: «تصمیم منطقی اما دشواری بود. مثل بسیاری از تصمیم‌های درست. شاید اگر دست خودم بود، خداحافظی نمی‌کردم، دوباره به دیدارتان می‌آیم؛ به شهرهایی که در این ۲۳ سال به روی صحنه رفتم و در کنار شما خودم را ادامه دادم. از این بابت هم شکرگزارم و هم از شما سپاسگزار. به دیدارتان می‌ایم تا برای آخرین بار زیباترین ترانه‌های ایران‌مان را با تمام وجودم برایتان بخوانم.»او در پایان گفت: «باشد که آخرین ایستگاه این فصل، فصل آزادی صدای آواز زن که هیچ، روز آزادی ایران و ایرانی باشد. هنوز، همیشه و تا خود پیروزی… «زن، زندگی، آزادی».

فائقه آتشین با اسم هنری #گوگوش از خردسالی بر روی صحنه می‌خواند و می‌رقصید و استعداد او از همان سال‌های کودکی در رادیو و سینمای ایران کشف شد. او اکنون ۷۳ سال دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.