هوای شادگان در وضعیت خطرناک تنفسی قرار گرفت

یکشنبه, 26ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

اهواز – ایرنا – براساس آخرین به‌روزرسانی سامانه پایش هوای کشور، وضعیت شاخص‌ هوای شادگان روز یکشنبه در وضعیت خطرناک تنفسی (خاکستری) قرار گرفت.

به گزارش ایرنا بنا بر اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۴ امروز، شاخص کیفیت هوا براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه‌ شادگان با شاخص ۳۴۷ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت خاکستری و خطرناک قرار گرفت.

براساس این گزارش شهرهای ماهشهر با شاخص ۱۲۵، رامهرمز با شاخص ۱۱۱ و رامشیر با شاخص ۱۲۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند.

هوای شهرهای سوسنگرد، دزفول، بهبهان، اهواز، اندیمشک و امیدیه به علت نبود آلودگی قابل قبول اعلام شده است.

در ساعت مخابره این خیر هیچ شهری در استان در وضعیت ناسالم یا قرمز و هیچ شهری در وضعیت پاک قرار ندارد.

به گزارش ایرنا وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و… موجب شده تا آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا ” ناسالم” است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.