عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت توماج صالحی در زندان دستگرد اصفهان

چهارشنبه, 29ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی که دوران محکومیت خود را بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان دستگرد اصفهان سپری میکند، علیرغم حال نامساعد جسمی، از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی محبوس در زندان دستگرد اصفهان از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده وی به هرانا گفت: “توماج صالحی چند ماه پس از بازداشت، در مراحل بازجویی مورد ضرب و شتم قرار گرفت. به طوری که پای راست، انگشتان دست چپ و چشم راست وی آسیب دید. او کماکان از جراحات وارده رنج میبرد و از رسیدگی پزشکی مناسب و اعزام به بیمارستان محروم مانده؛ امری که موجب نگرانی خانواده و نزدیکان او شده است.”

این منبع مطلع در ادامه افزود: “هم اکنون توماج صالحی بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در اندرزگاه یک (بند مالی) زندان دستگرد اصفهان بسر میبرد. وی حدود یک ماه پیش در پی درگیری با مجرمین خلافکار در بند خود از اندرزگاه دو به اندرزگاه یک زندان دستگرد منتقل شده بود.”

در تیرماه سال جاری، توماج صالحی توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب اصفهان به شش سال و سه ماه حبس، ممنوعیت خروج از کشور، محروم از تهیه و تولید آثار موسیقی و خوانندگی و همچنین دو سال حضور الزامی در دوره‌ های مدیریت رفتار و مهارت دانش، محکوم شد.

توماج صالحی، اوایل آبان ماه ۱۴۰۱، در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. خبرگزاری های رسمی مدعی شدند، بازداشت وی در هنگامی که او قصد خروج غیرقانونی از مرزهای غرب کشور را داشته، صورت گرفته است. ادعایی که توسط نزدیکان او تکذیب شد.

توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی و شهروند اهل شاهین شهر واقع در استان اصفهان است که در پرونده قبلی خود در سال ۱۴۰۰ از بابت اتهامات «توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» به ۶ ماه حبس و جزای نقدی محکوم شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.