حکم اعدام یک متهم زن توسط دیوان عالی کشور نقض شد/ رهایی یک زندانی از چوبه دار

پنجشنبه, 30ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – حکم یک متهم زن در تهران که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، توسط دیوان عالی کشور نقض شد. از سوی دیگر، یک زندانی در شهرستان گنبدکاووس که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اعتماد آنلاین، حکم اعدام یک متهم در دیوان عالی کشور نقض شد.

در این گزارش آمده است: یک زوج به نام مهسا و پژمان، دو سال قبل مردی به نام فرید را که با مهسا در ارتباط بوده به قتل رساندند.

پژمان پس از بازداشت در خصوص این اتفاق گفت: “به پیشنهاد همسرم قرار شد فرید را بکشیم. او با فرید قرار گذاشت. ما سوار ماشین فرید شدیم، همسرم از پشت طناب را انداخت و او را در حالت خفگی قرار داد و بعد من ضربات چاقو را زدم.”

سپس پرونده این دو متهم جهت رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال و جلسه دادگاه آنها در شعبه ۱۳ این دادگاه برگزار شد.

مهسا نیز در جلسه دادگاه اظهار داشت: “من مورد تجاوز قرار گرفتم و فرید از من سوء استفاده می‌ کرد. او من را وادار می‌ کرد به خواسته‌ اش تن بدهم. من هم برای اینکه خلاص شوم با همسرم همدستی کردم.”

سپس قضات مهسا را به اعدام محکوم کردند. این حکم چندی بعد توسط دیوان عالی کشور با درخواست انجام تحقیقات بیشتر درباره علت دقیق مرگ مقتول، نقض شد.

رهایی یک زندانی از اعدام در شهرستان گنبدکاووس

به گزارش تسنیم، یک زندانی در شهرستان گنبدکاووس از اعدام رهایی یافت.

رئیس کل دادگستری استان گلستان در این خصوص گفت: این زندانی در سال ۱۳۹۷ مرتکب قتل شد و نهایتا از بابت اتهام مذکور، توسط مرجع قضایی به اعدام محکوم شد.

این زندانی نهایتا با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.