اطلاعاتی تازه از نحوه کشته شدن علیرضا حسینی‌خمس به دست ماموران امنیتی

یکشنبه, 2ام مهر, 1402
اندازه قلم متن

 

ایران اینترنشنال به اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری از نحوه کشته شدن علیرضا حسینی خمس، شهروند متولد ۱۵ تیر ۱۳۷۶، دست یافته که در جریان خیزش انقلابی سال ۱۴۰۱ به دست ماموران حکومتی کشته شد.

ایران اینترنشنال به اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری از نحوه کشته شدن علیرضا حسینی خمس، شهروند متولد ۱۵ تیر ۱۳۷۶، دست یافته که در جریان خیزش انقلابی سال ۱۴۰۱ به دست ماموران حکومتی کشته شد.

 

علیرضا حسینی، کارمند بیمارستان عرفان نیایش در جنت‌آباد تهران به همراه پدر و مادرش در منطقه گلستان اسلامشهر سکونت داشت. او روز ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ هدف دو گلوله جنگی ماموران حکومتی قرار گرفت.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده، روز ۳۰ شهریور، در محدوده فلکه دوم گلستان اسلامشهر، یک گلوله جنگی به سفید ران پای چپ و یک گلوله به ناحیه گردن در نزدیکی حنجره او اصابت کرده است.

 

مشخص نیست که او چگونه به بیمارستان منتقل شده اما بعد انتقال به بیمارستان، ماموران با خانواده او تماس گرفته و خبر مرگ علیرضا را به خانواده اعلام کرده بودند.

ماموران حکومتی پیکر علیرضا را از بیمارستان خارج کرده و خانواده را تهدید می‌کنند که تنها در صورت سکوت مطلق، پیکر او را جهت دفن بی‌ سر و صدا به خانواده تحویل خواهند داد. در نهایت جسد علیرضا بعد از دو روز در بهشت فاطمه شهر صالحیه با حضور تعداد محدودی از اعضای خانواده و ماموران لباس شخصی دفن شد.

در گواهی فوت علیرضا که روز ۱۲ مهر ۱۴۰۱ در سازمان ثبت احوال به ثبت رسیده، علت مرگ «برخورد اجسام سخت یا تیز» ذکر شده است.

در گزارش واحد بررسی جرم پلیس آگاهی که نسخه‌ای از آن در اختیار ایران اینترنشنال قرار گفته، نوشته شده «جسد به‌صورت طاق باز داخل سرد خانه رویت شد آثار تیر خوردگی روی سفید ران پای چپ و گلو در نزدیکی حنجره و آثار خالکوبی روی سینه و پهلوی راست و بازوی چپ رویت شد.»

با وجود مدارک مستدل و چند شاهد عینی، پیگیری‌های خانواده حسینی از مقامات نظامی و قضایی استان تهران بی‌نتیجه ماند و تنها پاسخی که دریافت کردند، این بود که «ما او را نکشتیم، دیگر مراجعه نکنید».

روز ۳۱ شهریور ۱۴۰۲، تعدادی از اعضای خانواده علیرضا بر مزار او حاضر شدند تا یاد او را که در گمنامی به دست حکومت کشته شد، گرامی بدارند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.