آرش کیخسروی جهت تحمل حبس راهی زندان اوین ش

دوشنبه, 3ام مهر, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – آرش کیخسروی، وکیل دادگستری امروز دوشنبه سوم مهر، برای تحمل دوران محکومیت خود، راهی زندان اوین شد. 

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرش کیخسروی، به زندان اوین منتقل شد.

آزیتا کیخسروی، خواهر این وکیل دادگستری در این خصوص گفت: “برادرم آرش کیخسروی در پی احضار به دادسرا، جهت تحمل حبس، به زندان اوین منتقل شد.”

به گفته خانم کیخسروی: امضاء بیانیه وکلا با عنوان «اکثریت مطلق مردم ایران، نظام جمهوری اسلامی را دیگر نمی خواهند»، که در آغاز اعتراضات سراسری سال گذشته صادر شده بود، از مصادیق محکومیت آرش کیخسروی است.

در تاریخ پنجم آبان ماه ۱۴۰۰، آرش کیخسروی در پرونده موسوم به “دادخواهان سلامت” توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به اتهام «تشکیل گروه معاند نظام به هدف برهم زدن امنیت و فعالیت تبلیغی علیه نظام» به دو سال حبس، یک سال محرومیت از وکالت و یک سال محرومیت از فعالیت رسانه‌ای محکوم شده بود. نهایتا این حکم توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

وی در تاریخ بیست و هشتم آبان ماه سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و در اسفند ماه سال گذشته از زندان اوین آزاد شد.

ابوذر نصراللهی، وکیل دادگستری در زمان آزادی آقای کیخسروی اعلام کرد که: “شعبه بیست و یک دادگاه تجدیدنظر، الباقی کیفر حبس را به مدت پنج سال تعلیق نمود و در خصوص پرونده دیگر تحت عنوان فعالیت تبلیغی‌ علیه‌ نظام قرار وثیقه‌ صادر شد.”


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.