دو زندانی در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شدند

دوشنبه, 3ام مهر, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان وکیل آباد مشهد به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، دو زندانی در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شدند.

هویت این زندانیان، مصطفی خوش شانه (ریگی)، ۳۰ ساله، فرزند رحیم ، متاهل و پدر یک فرزند، ساکن مشهد و سعید براهویی ماککی، حدودا ۲۷ ساله، فرزند لال‌محمد، متاهل و پدر دو فرزند خردسال، اهل و ساکن زاهدان گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، اجرای حکم اعدام آقای خوش شانه (ریگی)، سحرگاه امروز دوشنبه سوم مهرماه و  آقای ماککی، روز یکشنبه دوم مهرماه در زندان مذکور صورت گرفته است.

در این گزارش به نقل یک منبع مطلع آمده است: مصطفی خوش شانه در سال ۱۳۹۸ و سعید براهویی ماککی در سال ۱۴۰۰ به صورت جداگانه از بابت اتهام مواد مخدر در مشهد بازداشت و توسط دادگاه انقلاب این شهر به اعدام محکوم شده بودند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان توسط مسئولین زندان و نهادهای متولی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۱ دست کم ۶۱۷ شهروند از جمله ۱۳ زن و ۶ کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن، بیش از ۸۰ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام دو نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی این تاریخ، ۱۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۶ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.