جبهه ملی ایران – اروپا و سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: جنگ حماس و اسرائیل جنگی علیه مردمان منطقه است

چهارشنبه, 26ام مهر, 1402
اندازه قلم متن

جنگ حماس و اسرائیل جنگی علیه مردمان منطقه است

اتفاقات روزهای اخیر در اسرائیل و کشته شدن هزاران فلسطینی و اسرائیلی که ریشه‌های تاریخی طولانی دارد باعث تاسف بسیار برای همه باورمندان به حقوق انسان در سراسر جهان شده است. بی‌تردید نمی‌توان منکر تبعیض، تحقیر و تضییع حقوق انسانی مردم فلسطین و ظلم به آنان در طول حداقل ۸۰ سال گذشته بود. آرمان دستیابی به حقوق از دست رفته انسانی در قالب کشوری مستقل که سالهاست بوسیله اکثریت فلسطینی‌ها تعقیب می‌شود مورد قبول نهادهای بین المللی، بسیاری از دولت‌های جهان و کثیری از مردم جهان بوده است. 

اقدام حماس در حمله به غیرنظامیان و گروگان گرفتن آنان که با خشونت و سبعیت بسیار همراه بود مشخصا مصداق تروریسم و مطلقا محکوم است. این گروه سابقه استفاده از سپر انسانی در جریان جنگ را دارد و اینبار هم بدنبال ماجراجویی اخیر خود در حمله به اسراییل از همین روش استفاده می‌کند. 

در مقابل اقدام اسرائیل در بمباران گسترده غزه و محدود کردن غذا، آب، سوخت و برق غیرنظامیان، موجب بروز فاجعه انسانی شده و مصداق مجازات دسته ‌جمعی و اقدامی ضدانسانی است. 

ما باور داریم که راه حل دو دولت دو کشور بهترین راه حل برای این مسئله است و طرفداران آزادی و دمکراسی در جهان باید از این روند استقبال کرده و در جهت تحقق آن بکوشند. 

ما ضمن پافشاری بر لزوم حفظ حقوق انسانی فلسطینیان تاکید میکنیم که تامین منافع ملی ایران اولین اولویت ما به عنوان بخشی از نیروهای ملی ایران است. جمهوری اسلامی در طول تاریخ خود با حمایتهای همه جانبه از گروههای تروریستی و افراط‌‌‌‌‌ ‌گرای مذهبی، دخالت های سیاسی و نظامی در امور کشورهای منطقه و حمایت از دولت‌های دیکتاتور و آدم‌کشی چون دولت سوریه منافع ملی ایران را قربانی حفظ حاکمیت خود کرده است. ما ضمن محکوم کردن مداخلات جمهوری اسلامی در کشورهای دیگر و حمایت از گروه‌های تروریستی بر این اعتقادیم که سیاست خارجی ایران باید مبتنی بر منافع ملی، صلح، احترام متقابل، دوستی میان ملت‌ها و برقراری مناسبات عادی با همه‌ی کشورها باشد.  

مخالفت با جمهوری اسلامی نباید عامل و زمینه‌ای در جهت مخالفت با مردم فلسطین و حقوق انسانی آنها و دلیلی برای کشته شدن فلسطینیان باشد. جبهه ملی ایران در هر حالتی خود را متعهد به رعایت حقوق بشر، پایبند به صلح و دفاع از حقوق شهروندی میداند.  

حمایت جمهوری اسلامی از گروه‌های تروریستی امری مسجل است ولی دعوت از طرف خارجی به این بهانه یا هر بهانه دیگری برای حمله به ایران برای سرنگون کردن جمهوری اسلامی از طریق نظامی مخالف منافع ملی و مغایر با اصل حفظ حقوق انسانی ایرانیان میباشد. جبهه ملی مداخله نظامی خارجی در ایران را به شدت محکوم کرده و با هر نوع حمله نظامی مخالف است و برکناری جمهوری اسلامی از راه نظامی را نه تنها راه حل نمیداند بلکه آنرا زمینه‌ای برای اغتشاش، تشنج و احیانا روی کار آمدن نظام‌های اقتدارگرای وابسته به بیگانه می‌شناسد. جبهه ملی ایران باور دارد که ملت ایران دیر یا زود حکومت جمهوری اسلامی را کنار خواهد زد و آنرا با ساختاری دمکراتیک و باورمند به آزادی و حقوق بشر جایگزین خواهد کرد.

جبهه ملی ایران – اروپا و

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

۲۶ مهرماه ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ اکتبر ۲۰۲۳


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.