آلودگی هوا ۷۵۰ خوزستانی را راهی مراکز درمانی کرد

پنجشنبه, 11ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

مردم خوزستان از داشتن هوای سالم و پاک محروم اند. دود و غبار آتش‌سوزی‌های مکرر هورالعظیم و سایت پسماند برومی بر آلودگی‌ هوا ناشی از آلاینده‌های پتروشیمی‌ها و صنایع اضافه شده و آسمان مدت‌هاست به رنگ آبی در نیامده است.
 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۵۰ نفر با علائم تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند.

به گزارش فارس از اهواز، مدت‌هاست که مردم در شهرهای مختلف خوزستان از داشتن هوای سالم و پاک محروم هستند. دود و غبار آتش‌سوزی‌های مکرر هورالعظیم و سایت پسماند برومی بر آلودگی‌های ناشی از آلاینده‌های پتروشیمی‌ها و صنایع اضافه شده به گونه‌ای که آسمان خوزستان مدت‌هاست به رنگ آبی در نیامده است.

این در حالیست که خوزستان دائما با توده‌های گردوغبار محلی و خارجی درگیر است و مردم این استان دچار مشکلاتی از قبیل مشکلات تنفسی شده‌اند.

طبق آخرین آماری که روز گذشته پیمان معزی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد، در شبانه روز گذشته ۷۵۰ نفر با علائم تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند.

هوای آلوده می‌تواند ریسک بروز بیماری‌های قلبی-عروقی مانند سکته قلبی و نارسایی قلبی را افزایش دهد. ذرات معلق در هوا می‌توانند به عروق خونی نفوذ کنند و عروق را تحریک کنند، که می‌تواند منجر به افزایش فشار خون و سایر مشکلات قلبی شود.

علاوه بر این هوای آلوده موجب بروز التهاب‌های مختلف در بدن، مشکلات چشمی، افزایش خطر بروز عفونت‌ها، تأثیر بر روی رشد کودکان، ضعف سیستم ایمنی خواهد شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها: ,

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.