بربوک: تنها “راه حل دو کشور” می‌تواند صلح به ارمغان بیاورد

جمعه, 19ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

وزیر خارجه آلمان: تنها "راه حل دو کشور" می‌تواند صلح به ارمغان بیاورد /  جلوگیری از گسترش خشونت در منطقه تنها "در صورتی که با کشور‌های عرب حوزه خلیج  فارس کنار بیاییم،

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان پیش از سفر به خانورمیانه گفت تنها “راه حل دو کشور” می‌تواند صلح به ارمغان بیاورد. بنیامین نتانیاهو اعلام کرد کشورش در پی “اشغال یا حکومت بر غزه” پس از جنگ علیه گروه تروریستی حماس نیست.

بربوک: تنها “راه حل دو کشور” می‌تواند صلح به ارمغان بیاورد

آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس پیشنهاد داد، در راستای عملی‌شدن “راه حل دو کشور” برای پایان‌دادن به بحران خاورمیانه برنامه مشترکی ارائه کنند. این سیاستمدار وابسته به حزب سبزها پیش از آغاز سفرش به امارات متحده عربی، عربستان سعودی و اسرائیل اظهار داشت: «تنها بازگشت به وعده زندگی در کنار یکدیگر – در دو کشور – می تواند برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها زندگی صلح آمیز، امنیت و عزت به ارمغان بیاورد.»

او ضمن بیان این که “در این آشفتگی مهم است که چشم انداز را از دست ندهیم” هشدار داد: «فرصت تاریخی اسرائیل برای صلح با همسایگان عرب خود نباید از بین برود. زیرا این دقیقاً هدف تروریست‌ها است.»

وزیر امور خارجه آلمان معتقد است که در تلاش‌ها برای آزادی گروگان‌ها، فراهم کردن زمینه برای دسترسی بشردوستانه به غزه یا جلوگیری از گسترش خشونت در منطقه، تنها “در صورتی که با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس کنار بیاییم، شانس موفقیت دارد.”

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.