افزایش شمار اعدام شدگان در زندان عادل آباد شیراز به دو تن

یکشنبه, 21ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه بیست و یکم آبان ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان عادل آباد شیراز به اجرا در آمد. با احتساب این زندانی شمار اعدام شدگان روز جاری در این زندان، به دو تن افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، امروز یکشنبه بیست و یکم آبان ماه ۱۴۰۲، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد.

هویت این زندانی “وحید سالمی، ۳۵ ساله، اهل شهر صدرا” گزارش شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “وحید سالمی از حدود سه سال پیش از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و سپس توسط مرجع قضایی به اعدام محکوم شد. وی دیروز آخرین ملاقات را با بستگان خود انجام داد”.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانی توسط مسئولین زندان و نهادهای متولی اعلام نشده است.

لازم به ذکر است، سحرگاه روز جاری حکم اعدام یک زندانی دیگر به نام بهروز دیناربر نیز در این زندان به مرحله اجرا در آمد.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در بازه زمانی ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲ تا ۸ اکتبر ۲۰۲۳، دستکم ۶۵۹ شهروند از جمله ۱۷ زن و یک کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، حدود ۲۴ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام هفت نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی تاریخ مذکور ۱۶۴ نفر به اعدام محکوم شده اند، که از این تعداد ۲ نفر به اعدام در ملاعام محکوم شدند.

 

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.