به دلیل عدم رعایت حجاب؛ ممانعت از حضور نرگس محمدی در دادسرا

دوشنبه, 22ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – نرگس محمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین با دریافت ابلاغیه ای برای روز یکشنبه ۲۱ آبان ماه، به دادسرای اوین احضار شد. به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری، به خانم محمدی اجازه خروج از بند و حضور در دادسرا داده نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نرگس محمدی به دادسرای امنیت اوین احضار شد.

براساس ابلاغیه ای که به دست خانم محمدی رسیده، از وی خواسته شده بود که ساعت ۱۵:۳۰ روز یکشنبه ۲۱ آبان در شعبه یک دادسرای امنیت اوین حاضر شود.

نرگس محمدی طی تماس تلفنی به نزدیکانش اعلام کرد که به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری، به وی اجازه خروج از بند و حضور در دادسرا داده نشده است.

نرگس محمدی در مهر سال ۹۹، پس از تحمل حدود پنج سال و نیم حبس از زندان زنجان آزاد شد.

وی پس از مدتی در خصوص پرونده ای که در طول دوران تحمل حبس علیه وی گشوده شده بود، توسط شعبه ۱۱۷۷ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران به سی ماه حبس تعزیری، هشتاد ضربه شلاق و پرداخت دو فقره جزای نقدی محکوم شد.

خانم محمدی در آبان‌ماه ۱۴۰۰، در جریان برگزاری مراسم یادبود دومین سالگرد جانباختن ابراهیم کتابدار، از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در کرج بازداشت شد. وی پس از مدتی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به هشت سال حبس تعزیری، هفتاد و چهار ضربه شلاق، دو سال تبعید و سایر محرومیت‌های اجتماعی محکوم شد.

خانم محمدی بابت پرونده دیگری که در دوران حبس علیه وی گشوده شده، در مهر ماه سال ۱۴۰۱ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به یک سال و سه ماه حبس تعزیری به همراه سایر مجازت های تکمیلی محکوم شد.

همچنین وی در مرداد امسال در خصوص پرونده ای دیگر که در طول دوران حبس علیه وی گشوده شده است، توسط دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس تعزیزی محکوم شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.