بدهی ۳۱ هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی

سه شنبه, 15ام فروردین, 1391
اندازه قلم متن

سه شنبه, ۱۵ فروردین, ۱۳۹۱

از آنجایی که سازمان تامین اجتماعی ۳۳ میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت حمایت دارد از مهم‌ترین وظایف مدیرعامل آن پیگیری ۳۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تا پایان سال گذشته مرز بدهی دولت به تامین اجتماعی است.

حسن صادقی ـ معاون امور شهرستان‌های خانه کارگر، با بیان این‌که سازمان تامین اجتماعی دارای سه ضلع اقتصادی، بیمه‌ای و درمانی است، اظهار کرد: افرادی که به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی انتخاب می‌شوند باید دانش لازم را در این سه زمینه داشته باشند.

ایسنا: صادقی با تاکید بر این که ما همیشه به دولت توصیه کرده‌ایم که در انتصاب مدیرعامل تامین اجتماعی درون گرا عمل کند نه برون گرا، گفت: دولت این امکان را دارد که از مدیران توانمندی که سال‌ها در بدنه خود سازمان تربیت شده‌اند به عنوام مدیرعامل سازمان استفاده کند.

این در حالی است که یک روز پیش از تعطیلات نوروز، سعید مرتضوی متهم پرونده کهریزک بعنوان مدیرعامل این سازمان منصوب شد. انتصابی که برخلاف خواست نمایندگان مجلس و اتحادیه های کارگری بود. احتمال دارد وزیر رفاه و کار برای این انتصاب استیضاح شود.

معاون امور شهرستان‌های خانه کارگر تصریح کرد:‌ توصیه دوم ما نیز به دولتمردان این است که سعی نکنند سازمان تامین اجتماعی را یک نهاد سیاسی کنند. این سازمان باید از هر نوع گرایش سیاسی به دور باشد.

وی با تاکید بر این‌که سازمان تامین اجتماعی ۳۳ میلیون نفر از جمعیت کشور را حمایت می‌کند، بیان کرد: در حالی که مدیرعامل این سازمان باید هدفی جز خدمت رسانی نداشته باشد متاسفانه در طی چند سال اخیر شاهد ایجاد نگرش سیاسی در درون این سازمان بوده‌ایم.

صادقی ادامه داد: سازمان باید ثبات مدیریتی داشته باشد تا بتواند کارآمدتر عمل‌کند. قبل از دولت اصلاحات ما با شکوفایی این سازمان مواجه شدیم و پس از آن سازمان به خصوص در سال‌های اخیر با افت شدیدی مواجه شده است.

وی با تاکید براین که امیدواریم آنچه صلاح تامین اجتماعی، کارگران و بازنشستگان است برای آن‌ها رخ دهد، بیان کرد: اگر دولت تعهدات خود را به سازمان پرداخت نکند، سال ۹۳، سال بحران تامین اجتماعی است.

صادقی افزود: ۳۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تا پایان سال ۹۰ مرز بدهی دولت به تامین اجتماعی است و در حال حاضر از مهمترین وظایفی که مدیرعامل تامین اجتماعی باید داشته باشد دنبال کردن مطالبات صندوق از مدیران بخش دولتی است.

وی ادامه داد: همچنین پیگیری مطالبات صندوق از کارفرمایان بخش خصوصی که رقمی معادل ۱۳۰۰ میلیارد تومان است و صد میلیارد تومان بدهی مطبوعات دولتی و خصوصی به سازمان باید توسط مدیرعامل سازمان پیگیری شود.

معاون امور شهرستان‌های خانه کارگر گفت: مدیرعامل تامین اجتماعی باید تمامی این مطالبات پیگیری کند در غیر این صورت سال ۹۳ بدترین سال‌ها برای این سازمان‌ها می‌شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.