رفع تصرف ٣۶ هزار متر مربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا

پنجشنبه, 25ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از رفع تصرف ٣۶ هزار متر مربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه شهرستان ازنا خبر داد.

علی سالاروند امروز، ۲۵ آبان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ٣۶ هزار متر مربع از اراضی ملی پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا که تغییر کاربری یافته بود، با پیگیری اداره‌کل حفاظت محیط زیست لرستان با محوریت محیط‌بانان خدوم پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا و به دستور مقام محترم قضایی، رفع تصرف و به وضعیت سابق بازگردانده شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اراضی ملی را جزو انفال و حقوق عامه مردم دانست و افزود: حفاظت از مناطق تحت مدیریت از وظایف و تکالیف اصلی سازمان حفاظت محیط زیست است لذا این اداره کل با هر گونه دخل و تصرف در عرصه‌های طبیعی به ویژه عرصه‌های ملی واقع در مناطق چهارگانه تحت مدیریت این اداره‌کل، با جدیت تمام برخورد خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که انفال دستخوش تخریب و دست درازی افراد سودجو قرار گیرند.

وی افزود: پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا با وسعتی معادل ۲۴ هزار و ۴۴۴ هکتار، منطقه‌ای زیبا با آب و هوای دلپذیر، دارای کوه‌های نسبتاً مرتفع و دره‌های عمیق، در شمال منطقه حفاظت شده اشترانکوه قرار گرفته که به دلیل همین ویژگی، دارای اقلیم متنوع شامل سرد کوهستانی در سفیدکوه کوچک و معتدل در سفیدکوه بزرگ می‌باشد. قوچ و میش وحشی از اصلی‌ترین گونه‌های پستاندار این منطقه به شمار می‌روند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.