سه متهم سیاسی مجموعا به بیش از ۶۱ سال حبس و محرومیت‌‌ های اجتماعی محکوم شدند

پنجشنبه, 25ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – رضا محمدحسینی، محبوبه رضایی و سمانه نوروز مرادی، متهمان سیاسی توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران در پرونده ای مشترک مجموعا به ۶۱ سال و ده ماه حبس و محرومیت‌ های اجتماعی محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا محمدحسینی، محبوبه رضایی و سمانه نوروز مرادی به حبس محکوم شدند.

بر اساس حکمی که اخیرا توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد صادر و به این شهروندان ابلاغ شده، آقای محمدحسینی به بیست و یک سال و هشت ماه حبس، خانم رضایی به بیست و شش سال و پنج ماه زندان و خانم نوروز مرادی به سیزده سال و ۹ ماه حبس محکوم شده اند.

همچنین از بابت مجازات های تکمیلی هر یک از این افراد به دو سال منع اقامت در استان تهران و دو سال منع عضویت در احزاب گروه ها و دستجات سیاسی یا اجتماعی و فعالیت در فضای مجازی محکوم شدند.

در دادنامه صادره آمده است، در خصوص هر یک از متهمان مجازات اشد یعنی شش سال و سه ماه حبس برای سمانه نوروز مرادی و هفت سال و نه ماه حبس برای رضا محمدحسینی و محبوبه رضایی قابل اجرا خواهد بود.

اتهامات مطروحه علیه هر یک از این افراد با تفکیک میزان حکم صادره بابت هر کدام در ادامه می آید:

رضا محمدحسینی: عضویت در گروه های مخالف نظام با هدف برهم زدن امنیت کشور (هفت سال و ۹ ماه حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی) – اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور (هفت سال و ۹ ماه حبس) – فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران (یک سال و ۷ ماه زندان) – تحصیل مال از طریق نامشروع (رد اصل مال به نفع دولت و سه سال حبس) – تمرد نسبت به مامورین در حین انجام وظیفه (یک سال و هفت ماه حبس)

محبویه رضایی: عضویت در گروههای مخالف نظام با هدف برهم زدن امنیت کشور (هفت سال و ۹ ماه حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی) – اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور (هفت سال و ۹ ماه حبس) – از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام (یک سال و هفت ماه حبس) – اهانت به مقدسات اسلام (هفت سال و ۹ ماه حبس) – کشف حجاب و تظاهر به فساد در فضای مجازی (یک سال و هفت ماه حبس)

سمانه نوروز مرادی: عضویت های مخالف نظام با هدف بر هم زدن امنیت کشور (شش سال و سه ماه حبس با احتساب ابام بازداشت قبلی) – اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور (شش سال و سه ماه حبس) – فعالیت تبلیغی علیه نظام (یک سال و سه ماه حبس)

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این متهمان سیاسی در پرونده ای مشترک مورخ سیزدهم آبان ماه سال جاری در شعبه مذکور برگزار شده بود.

آقای محمدحسینی پیشتر در تاریخ یازدهم اردیبهشت ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به بازداشتگاه یک-الف سپاه پاسداران و سپس به بند قرنطینه زندان اوین منتقل شد. وی پس از اتمام جلسه دادگاه در تاریخ سیزدهم آبان ماه، به زندان قزلحصار کرج منتقل شد.

سمانه نوروز مرادی، فعال سیاسی در تاریخ چهارم اردیبهشت ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

خانم نوروز مرادی در خرداد امسال در شعبه سوم بازپرسی دادسرای اوین مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود.

محبوبه رضایی نیز در تاریخ یکم خرداد ماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و چندی بعد به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

سمانه نوروزمرادی، رضا محمدحسینی و محبوبه رضایی پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و تحمل حبس را دارند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.