توقیف بیش از ۵۰۰خودرو در اسلامشهر به دلیل عدم رعایت حجاب

شنبه, 27ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

ایران وایر

همزمان با افزایش فشارها توسط حکومت برای اجرای حجاب اجباری در جامعه؛ جانشین فرمانده انتظامی اسلامشهر از پلمب «۱۲۱ واحد صنفی» و توقیف بیش از ۵۰۰ خودرو در این شهر به خاطر عدم رعایت حجاب اجباری خبر داد.

محمدعلی راستگو، جانشین فرمانده انتظامی اسلام‌شهر، با اشاره به پلمب ۱۲۱ واحد صنفی به خاطر عدم رعایت حجاب اجباری در این شهر، گفت که این پلمب‌ها در جریان اجرای «طرح ناظر» انجام شده است.

راستگو شمار واحدهای صنفی که از ابتدای سال جاری در اسلامشهر مورد بازرسی قرار گرفته‌اند را ۱۵ هزار واحد اعلام کرد و افزود که از ۸۹۸ واحد صنفی به دلیل «عدم رعایت حجاب و ارزش‌های اسلامی» تعهد گرفته شده و ۱۲۱ واحد صنفی نیز «پلمب» شده است.

این مقام فرماندهی انتظامی اسلامشهر همچنین گفت که برای ۳۳ واحد صنفی این شهر نیز به اتهام «تکرار» عدم رعایت حجاب اجباری «پرونده قضایی» تشکیل شده است.

به گفته محمدعلی راستگو، نیروهای انتظامی اسلامشهر طی ماه‌های گذشته «۱۴ هزار پیامک عدم رعایت حجاب توسط سرنشینان» برای خودروها ارسال کرده‌اند.

آقای راستگو همچنین از «توقیف» دست‌کم ۵۱۷ خودرو به اتهام عدم رعایت حجاب اجباری در اسلامشهر خبر داد و اضافه کرد که برای ۸۰ تن از مالکان خودروها نیز به اتهام «تکرار» عدم رعایت حجاب اجباری، «پرونده قضایی» تشکیل شده است.

برخورد فرماندهی انتظامی اسلامشهر با «عدم رعایت حجاب اجباری» حتی به صفحه‌های مجازی نیز گسترش یافته و به گفته محمدعلی راستگو نیروهای انتظامی در این شهر دست‌کم با مدیران «شش صفحه مجازی پربازدید» برخورد کرده‌اند.

موج پلمب اماکن و توقیف خودرو به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری در تهران و سایر شهرها نیز ادامه دارد. در استان البرز علی سلیمانی، فرمانده انتظامی ساوجبلاغ گفت که نیروهای نظارت بر اماکن عمومی در جریان «طرح امنیت اجتماعی» پس از بازدید از ۱۲ کافه و رستوران‌ سنتی در روز سه‌شنبه ۲۳ آبان، ۹ واحد از این کافه‌ها و رستوران‌های سنتی را پلمب کردند.

همزمان اکبر قاسمی، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان سمنان از پلمب ۲۳ واحد صنفی در شهر سمنان به خاطر عدم رعایت حجاب اجباری خبر داد و گفت که این پلمب‌ها در جریان اجرای «طرح مبارزه با مظاهر علنی فساد و ناهنجاری‌های اجتماعی» و به خاطر «عدم رعایت شئونات اسلامی» انجام شده است.

در استان اصفهان نیز مرتضی هادیان، فرمانده انتظامی فلاورجان، روز جمعه ۲۶ آبان گفت که نیروهای تحت امرش دو باغ رستوران و چهار آرایشگاه زنانه در این شهر به خاطر عدم رعایت حجاب اجباری و تحت عنوان «طرح امنیت اجتماعی» پلمب کردند.

در شهر مشهد که طی ماه‌های اخیر بسیاری از کافه‌ها به خاطر عدم رعایت حجاب اجباری پلمب شده‌اند، نیروهای فرماندهی انتظامی روز سه‌شنبه اقدام به پلمب «کافه گوریلا » کردند که به تازگی افتتاح شده بود. کافه لاوندر در طرقبه و کافه اسپاخو در بلوار خیام مشهد نیز از روز سه‌شنبه ۲۳ آبان به خاطر عدم رعایت حجاب اجباری پلمب شده‌اند.

این درحالی است که «کافه بختیار» در شهر تبریز نیز ۲۰ آبان ماه توسط اداره نظارت بر اماکن عمومی به خاطر «عدم رعایت حجاب اجباری» پلمب شده است.

این در حالی است که برخی از حقوقدانان، توقیف وسیله شخصی و پلمب اماکن عمومی به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری را غیرقانونی خوانده‌اند. حکومت اما بدون توجه به تبعات اجتماعی این فشارها، همچنان به وجود گذشت بیش از یک سال از اعتراضات سراسری، بر حضور گشت ارشاد و کنترل حجاب اجباری در اماکن عمومی تاکید دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.