عکس معروف این روزهای مترو و آن تک بیت معروف رودکی

یکشنبه, 28ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

عکس معروف این روزهای مترو و آن تک بیت معروف رودکی

اگر تعمدی برای تفرقه افکنی در جامعه و ایجاد نگرش منفی نسبت به حجاب در این ماجرا نباشد، تمام آنچه دلسوزان در نقد این ماجرا و نظایر آن گفته و نوشته اند، کوبیدن آب در هاون است و همین یک بیت رودکی ، برای کفایت مذاکرات کافی است.
 

عصر ایران – این تصویر که در ورودی یکی از ایستگاه های تهران ثبت شده و تعدادی از حجاب بان ها را که به صورت دالانی در انجا مستقر شده اند نشان می دهد، واکنش های زیادی بین مردم ، فعالان سیاسی و حتی خود اصولگرایان و خانم های محجبه ایجاد کرده است.

حجاب بان ها در مترو
در این باره بسیار نوشته اند ، یکی آن را باعث ایجاد تنفر دانسته ، دیگری پرسیده کدام پژوهشی نشان داده که این روش برای گسترش حجاب موثر است و عزیز دیگری نوشته که این کارها هر جند به حجاب بانوان نمی انجامد ولی برای طراحانش ، رزومه ساز است و آن دیگری پیش بینی کرده که روش ها ، باعث پشیمانی است.

اگر تعمدی برای تفرقه افکنی در جامعه و ایجاد نگرش منفی نسبت به حجاب در این ماجرا نباشد، تمام آنچه دلسوزان در نقد این ماجرا و نظایر آن گفته و نوشته اند، کوبیدن آب در هاون است و همین یک بیت از مرحوم مغفور رودکی، شاعر قرن سوم هجری برای کفایت مذاکرات کافی است:
هرکه نامخت از گذشت روزگار     نیز ناموزد ز هیچ آموزگار

زیاده عرضی نیست!

از: عصر ایران


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.