سه زندانی در زندان بندرعباس اعدام شدند

یکشنبه, 28ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – سحرگاه یکشنبه بیست و هشتم آبان، حکم سه زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان بندرعباس به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، سحرگاه یکشنبه بیست و هشتم آبان ۱۴۰۲، سه زندانی در زندان بندرعباس اعدام شد.

هویت آنها “عبدالغفور محمودی فرزند مرتضی و محمد‌حسین تشت زر (میرانی) فرزند اخرداد، هر دو اهل کهنوج از توابع استان کرمان و علی پیام (مالکی)، ۲۶ ساله، متاهل و ساکن بندرعباس” عنوان شده است.

گفته میشود، آقایان محمودی، میرانی و مالکی در سال ۹۸ از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر در بندرعباس بازداشت و سپس در یک پرونده مشترک توسط دادگاه انقلاب این شهر به اعدام محکوم شدند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “این زندانیان روز جمعه بیست و ششم آبان، جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی این زندان منتقل شدند.”

تاکنون اعدام این زندانیان توسط مسئولین زندان و نهادهای متولی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در بازه زمانی ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲ تا ۸ اکتبر ۲۰۲۳، دستکم ۶۵۹ شهروند از جمله ۱۷ زن و یک کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، حدود ۲۴ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام هفت نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی تاریخ مذکور ۱۶۴ نفر به اعدام محکوم شده اند، که از این تعداد ۲ نفر به اعدام در ملاعام محکوم شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.