یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد

یکشنبه, 28ام آبان, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه بیست و هشتم آبان ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان عادل آباد شیراز به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، امروز یکشنبه بیست و هشتم آبان ۱۴۰۲، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد.

هویت این زندانی، “یاسین زین الدینی، ۳۰ ساله، فرزند سهراب، متاهل، اهل روستای مینان از توابع سرباز و ساکن ایرانشهر” گزارش شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: آقای زین الدینی در سال ۱۳۹۶ از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر در مسیر شیراز بازداشت و سپس توسط دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد. نهایتا حکم اعدام وی در دیوان عالی کشور عینا تایید شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانی توسط مسئولین زندان و نهادهای متولی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در بازه زمانی ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲ تا ۸ اکتبر ۲۰۲۳، دستکم ۶۵۹ شهروند از جمله ۱۷ زن و یک کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، حدود ۲۴ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام هفت نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی تاریخ مذکور ۱۶۴ نفر به اعدام محکوم شده اند، که از این تعداد ۲ نفر به اعدام در ملاعام محکوم شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.