حمایت وزارت خارجه آمریکا از زنان ایرانی مدافع حقوق بشر

پنجشنبه, 9ام آذر, 1402
اندازه قلم متن

صفحه فارسی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی اکس به مناسبت روز جهانی زنان مدافع حقوق بشر، بر ادامه حمایت از زنان ایرانی مدافع حقوق بشر تاکید کرد.

عکس آرشیو از تظاهرات خیزش سراسری زن زندگی آزادی
عکس آرشیو از تظاهرات خیزش سراسری زن زندگی آزادی عکس: Markus Schreiber/picture alliance/AP

حساب کاربری فارسی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق) روز چهارشنبه هشتم آذر با انتشار پیامی به مناسبت روز جهانی زنان مدافع حقوق بشر، بر ادامه حمایت ایالات متحده از تلاش‌های زنان ایرانی مدافع حقوق بشر تاکید کرد.

در پیام وزارت خارجه آمریکا آمده است: «ایالات متحده به همکاری با جامعه بین‌المللی جهت حمایت از زنان ایرانی مدافع حقوق بشر که علیرغم مواجهه با تبعیض، تلافی و خشونت، شجاعانه قهرمان تغییر هستند، ادامه خواهد داد. امروز، ما صدای آنها را انعکاس داده و بر نیاز ضروری به توجه بین‌المللی و مسئولیت‌پذیری تاکید می‌کنیم.»

در این پیام همچنین با اشاره به تعهد ایالات متحده آمریکا برای پایان دادن به تمامی اشکال خشونت مبتنی بر جنسیت، “از تلاش حیاتی زنان مدافع حقوق بشر” تقدیر شده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین در ادامه پیام خود می‌نویسد: «ما مشتاقانه منتظر آینده‌ای خواهیم بود که در آن زنان و دختران در ایران و جهان بتوانند آزادانه از حقوق اساسی خود برخوردار شوند.»

در همین حال، متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای از تلاش‌های زنانی که “خود را به بهبود حقوق بشر و آزادی‌های اساسی برای همه‌ متعهد می‌دانند” تقدیر کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیام خود همچنین می‌افزاید: «زنان مدافع حقوق بشر که غالبا در معرض خطرات شخصی بسیاری قرار دارند، در پاسخگو کردن دولت‌های خود و ترویج حقوق بشر برای همگان نقش مهمی دارند.»

او همچنین با اشاره به “جایزه سالانه مدافعان حقوق بشر جهانی” در ابتدای امسال افزود که ایالات متحده آمریکا در همین راستا، امسال از “پنج زن شجاع مدافع حقوق بشر” تجلیل کرده است.

از: دویجه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.