توماج صالحی مجددا با «ضرب و شتم» بازداشت شد

پنجشنبه, 9ام آذر, 1402
اندازه قلم متن

«توماج صالحی»، خواننده رپ اعتراضی که به تازگی با قرار وثیقه از زندان آزاد شده بود، به دست شماری از مأموران لباس‌شخصی مسلح در شهر بابل با خشونت مجددا بازداشت شده است.

ایران وایر

«توماج صالحی»، خواننده رپ اعتراضی که به تازگی با قرار وثیقه از زندان آزاد شده بود، به دست شماری از مأموران لباس‌شخصی مسلح در شهر بابل با خشونت مجددا بازداشت شده است.

بر اساس گزارش‌هایی که حساب‌های کاربری آقای صالحی منتشر کرده‌اند، روز پنج‌شنبه، نهم آذر، این خواننده معترض با «ضرب و شتم» بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. توماج روز ۲۷ آبان‌ «پس از تحمل ۲۵۲ روز زندان انفرادی و مجموعاً یک سال و ۲۱ روز حبس» به قید وثیقه آزاد شده بود.

از علت بازداشت دوباره او، کمتر از دو هفته پس از آزادی‌اش از زندان، هنوز اطلاعی در دست نیست، با این وجود توماج در اولین ویدئویی که پس از آزادیش منتشر کرد گفت در زمان بازداشت به گردن او آمپولی تزریق شده که به احتمال زیاد «آدرنالین» بوده تا «در زمان شکنجه بیهوش نشوم و درد را تا اوج آن تحمل کنم».

آقای صالحی در این ویدئو که روز دوشنبه، ششم آذر، در کانال یوتیوب او منتشر شد، گفت: «در زمان بازداشت دست و پای من را شکستند و به صورت و سر من بسیار ضربه زدند. سعی کردم با دستانم جلوی ضربه‌ها را بگیرم که انگشتانم شکست.» او اضافه کرد که به همین دلیل باید دست و پای خود را جراحی کند.

این خواننده معترض همچنین گفت که مسئولان پرونده تا لحظه آزادی او تلاش می‌کردند که «صفحاتم در شبکه‌های اجتماعی را در اختیار آن‌ها بگذارم که با این مسئله مخالفت کردم».

توماج صالحی که در سال‌های اخیر با ترانه‌هایش درباره مسائل اجتماعی به شهرت رسید و یکی از سرشناس‌ترین حامیان اعتراض‌های سراسری ۱۴۰۱ بود، آبان پارسال در روستایی در استان چهارمحال و بختیاری، بازداشت شد. با بازداشت توماج موجی از اعتراضات گسترده داخلی و بین‌المللی به راه افتاد و کمپین‌های بین‌المللی برای آزادی او ایجاد شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.