زباله‌سوزی یکی از دلایل مهم آلودگی هوای تهران؛ باید متوقف شود

جمعه, 17ام آذر, 1402
اندازه قلم متن

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از بررسی مجدد موضوع آلودگی هوای کشور در جلسه هفته آینده این فراکسیون خبر داد.

به گزارش ایسنا، سمیه رفیعی در حاشیه بازدید از یکی از پهنه های پسماند سوزی تهران و محله خلازیر با اشاره به قانون هوای پاک، بیان کرد: ۲۳ دستگاه در زمینه آلودگی هوا نقش دارند که مجلس برابر وظایف نظارتی خود بر عملکرد این دستگاه‌ها و نتایج اجرای قانون نظارت می‌کند.

وی در ادامه اظهار کرد: فراکسیون محیط زیست مجلس در جلسه یکشنبه آینده موضوع آلودگی هوا و میزان پیشرفت عمل به قانون را با حضور همه دستگاه‌های مرتبط بررسی می‌کند.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: یکی از دلایل مهم آلودگی هوای تهران موضوع آتش زدن زباله‌هاست. بر اساس نظر کارشناسان زباله‌سوزی سهم قابل توجهی از منابع ثابت در آلودگی هوای تهران را به خود اختصاص می‌دهد. علی رغم برخی اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های مرتبط، متاسفانه هنوز موضوع زباله‌سوزی متوقف نشده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:  زباله‌سوزی خصوصا در فصول سرد سال موجب ورود حجم قابل توجهی آلودگی و مواد خطرناک و سمی به هوای پایتخت می‌شود، هرچند گشت‌های شبانه دستگاه‌های مسئول در این زمینه می‌تواند پیشگیرانه باشد ولی باید این موضوع به صورت ریشه‌ای حل شود. موضوع زباله‌سوزی مساله‌ای چندوجهی است که صرفا یکی از آثار و نتایج آن ایجاد آلودگی خطرناک در تهران و کلانشهرهاست.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.