جلوگیری از برگزاری مراسم یادبود محمدجعفر پوینده و محمد مختاری در گورستان امامزاده طاهر کرج

شنبه, 18ام آذر, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز جمعه هفدهم آذر، ماموران امنیتی و انتظامی از برگزاری مراسم یادبود محمدجعفر پوینده و محمد مختاری در گورستان امامزاده طاهر کرج ممانعت کردند. کانون نویسندگان ایران در گزارشی اعلام کرد که ماموران فقط یک دقیقه به حاضرین اجاره دادند تا بر سر مزار این دو نویسنده حاضر شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه هفدهم آذر ۱۴۰۲، ماموران امنیتی و انتظامی از برگزاری مراسم یادبود دو نویسنده در کرج ممانعت کردند.

ساعت سه بعد از ظهر روز جمعه، شماری از اعضای کانون نویسندگان در پی اطلاع رسانی قبلی برای برگزاری مراسم یادبود محمدجعفر پوینده و محمد مختاری در گورستان امامزاده طاهر کرج حاضر شدند. پیش از ورود این شهروندان، تعداد پرشماری از نیروهای امنیتی و انتظامی در محل حضور داشتند و اجازه برگزاری مراسم را به حاضرین ندادند.

کانون نویسندگان ایران در گزارشی اعلام کرد که ماموران فقط یک دقیقه به حاضرین اجاره دادند تا بر سر مزار این دو نویسنده حاضر شوند.

در بخشی از گزارش کانون نویسندگان ایران آمده است؛ “مأموران ضمن فیلم برداری از حاضران، شماره‌ اتومبیل‌های آنان را یادداشت می‌کردند. برای برخی پیامک توقیف خودرو فرستاده شد.”

محمد مختاری و محمدجعفر پوینده، دو روشنفکر سرشناس و از اعضای کانون نویسندگان ایران، در دهه ٧٠ بودند که به دست وزارت اطلاعات در پروژه‌ی قتل‌های زنجیره‌ای کشته شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.