۱۳۲ هزار نفر در خوزستان بر اثر آلودگی هوا راهی بیمارستان‌ها شدند

دوشنبه, 4ام دی, 1402
اندازه قلم متن

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه ۱۳۲ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا با عوارض قلبی و تنفسی غیرعفونی به مراکز درمانی خوزستان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

۱۳۲ هزار نفر در خوزستان بر اثر آلودگی هوا راهی بیمارستان‌ها شدند
 
آفتاب‌‌نیوز :

 میثم معزی بیان کرد: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به نمودار مقایسه‌ای بیماران قلبی و تنفسی غیرعفونی ۹ ماهه سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱، تعداد ۱۱۳ هزار و ۳۱۷ نفر و درمدت مشابه سال جاری، ۱۳۲ هزار و ۲۰۹ نفر با مشکلات تنفسی ناشی از آلودگی هوا به بیمارستان‌های استان مراجعه کرده‌اند که بیانگر افزایش ۱۶درصدی مراجعه بیماران است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز،وی به آمار بیماران قلبی و تنفسی غیرعفونی مراجعه‌کننده به بیمارستان‌ها در آذرماه سال جاری اشاره کرد و گفت: ۱۷ هزار و ۹۴۲ نفر در آذرماه سال جاری به بیمارستان‌های استان مراجعه کردند، این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته، تعداد مراجعه‌کنندگان، ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر بود.

معزی ادامه داد: بیماری‌های ناشی از آلاینده‌های هوا، سالیانه میلیون‌ها نفر را در بیمارستان بستری می‌کنند و برآورد سازمان بهداشت جهانی این است که از هر هشت مورد مرگ، یک مورد به دلیل آلودگی هوا است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اضافه کرد: بیماری ایسکمیک قلب، سکته مغزی، انسداد ریوی مزمن، سرطان ریه، تشدید حملات آسم، برونشیت مزمن، زوال عقل و آلزایمر و رینیت آلرژیک از شایع‌ترین بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا به شمار می‌روند.

بیماری‌های ایسکمیک قلب، ناشی از کاهش خونرسانی به عضله قلب (میوکارد) و ایسکمی آن هستند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.