هواشناسی ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ هشدار افزایش آلودگی هوا در تهران/ باران و وزش باد در برخی استان‌ها

جمعه, 8ام دی, 1402
اندازه قلم متن

 

 

هواشناسی ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ هشدار افزایش آلودگی هوا در تهران/ باران و وزش باد در برخی استان‌ها
 

سازمان هواشناسی با صدور افزایش آلودگی هوا در تهران و ۸ شهر دیگر و بارش باران و وزش باد طی امروز در برخی استان‌ها از جمله استان‌های ساحلی دریای خزر خبر داد.

سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و برخی مناطق شمالی خراسان رضوی ابرناکی و بارش پراکنده روی می‌دهد.

فردا و روز یکشنبه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف است و در شهر‌های تهران، البرز، اراک و اصفهان غبار محلی پدیده غالب خواهد بود. روز دوشنبه هفته آینده با گذر موج تراز میانی جو در مناطقی از غرب و ارتفاعات زاگرس در جنوب غرب کشور و استان‌های اصفهان، یزد و شمال کرمان ابرناکی، بارش باران و وزش باد روی می‌دهد. در دامنه‌های جنوبی البرز افزایش وزش باد پدیده غالب است.

سه‌شنبه آینده بارش‌های پراکنده در شمال کرمان، خراسان جنوبی و برخی مناطق هرمزگان ادامه دارد. امروز در شمال شرق کشور کاهش دما روی می‌دهد و خلیج‌فارس و دریای خزر مواج هستند.

توصیف سامانه: سکون نسبی هوا

زمان شروع: شنبه ۱۴۰۲/۱۰/۰۹

زمان پایان: یک‌شنبه ۱۴۰۲/۱۰/۱۰

نوع مخاطره: افزایش شاخص آلودگی و کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

شنبه ۱۴۰۲/۱۰/۰۹: تهران، کرج، اراک، یزد، تبریز، اصفهان، ارومیه و اهواز.

یک‌شنبه ۱۴۰۲/۱۰/۱۰: تهران، کرج، اراک، یزد، تبریز، اصفهان، ارومیه، اهواز و سمنان.

اثر مخاطره: افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم برای تمام گروه‌ها.

توصیه: مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی در منابع متحرک و ثابت، کاهش تردد غیرضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی، پایش مداوم ایستگاه‌های سنجش آلودگی توسط مراجع ذیصلاح و اتخاذ تدابیر لازم به منظور کنترل میزان آلودگی هوا.

توصیف سامانه: تداوم وزش باد نسبتا شدید تا شدید با جهت شمال غربی و افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: جمعه ۱۴۰۲/۱۰/۰۸

زمان پایان: دوشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۱۱

نوع مخاطره: وزش باد موقتی شمال غربی با بیشینه سرعت باد ۲۸ نات و بیشینه ارتفاع امواج در سواحل ۱.۵ متر و در فراساحل تا ۲ متر

منطقه اثر: جمعه ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ و شنبه ۱۴۰۲/۱۰/۰۹: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و مناطق غربی هرمزگان، در خلیج فارس.

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۱۰: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز.

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۱۱: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان بوشهر، در خلیج فارس.

اثر مخاطره: اختلال در تردد و فعالیت‌های دریایی، احتمال آسیب به شناور‌ها به‌ویژه شناور‌های سبک، احتمال خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحل همچنین اختلال موقت در فعالیت‌های ساحلی و فراساحل و سکو‌های نفتی.

توصیه: ممانعت از فعالیت‌های تفریحی، منع تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های دریایی ساحلی و فراساحلی و سکو‌های نفتی

 

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.