محکوم شدن یک شهروند به حبس به دلیل «انتشار تصاویر بدون حجاب»

جمعه, 15ام دی, 1402
اندازه قلم متن

رادیو فردا

رسانه‌های حقوق بشری ایران می‌گویند زینب (بهار) خنیاب‌پور، شهروند ساکن بهبهان، به دلیل «انتشار تصاویر بدون حجاب در فضای مجازی» به حبس محکوم شده است.

خبرگزاری هرانا روز ۱۴ دی‌ماه، به نقل از سجاد چترسفید، وکیل خانم خنیاب‌پور نوشت که دادگاه کیفری دو شهرستان بهبهان موکل او را به «دو سال حبس» محکوم کرده است.

به گفته این خبرگزاری جلسه رسیدگی دادگاه این شهروند ساکن بهبهان روز ۱۷ مهرماه امسال برگزار شد.

زینب (بهار) خنیاب‌پور در پرونده‌ای دیگر نیز به اتهام «تبلیغ علیه نظام» در دادگاه انقلاب شهرستان ماهشهر به «سه ماه و یک روز» حبس محکوم شده است.

 

در همین زمینه خبرگزاری هه‌نگاو نوشت که فروشگاه پوشاک خانم خنیاب‌پور روز ۱۴ آذرماه سال گذشته به دلیل «مشارکت در اعتصابات» پلمب شد.

بر این اساس او روز ۳۰ آذرماه ۱۴۰۱ در حالی که برای پیگیری این مسئله به دادگستری شهر بهبهان مراجعه کرده بود، بازداشت و روز ششم دی‌ماه همان سال به قید وثیقه از زندان سپیدار اهواز آزاد شد.

مقامات قضائی و امنیتی جمهوری اسلامی با آغاز اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» و مخالفت زنان ایرانی با حجاب اجباری، بسیاری از شهروندان را با احکام جزایی روبرو کرده‌اند.

در همین زمینه مریم بنی‌رضی مطلق، شهروند ساکن قم، روز ۱۱ فروردین امسال به اتهام «کشف حجاب»، «جریحه‌دار نمودن عفت‌ عمومی» و «اختلال در نظم عمومی» به هشت ماه حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.