افزایش یک درصد مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده

یکشنبه, 17ام دی, 1402
اندازه قلم متن

بازی دولت و مجلس با مردم و بازنشستگان

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ از مصوبه این کمیسیون برای افزایش یک درصد مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده خبر داد. در واقع دولت می خواهد با افزایش مالیات و دست بردن در جیب مردم، حقوق بازنشستگان را همسان سازی کند!
افزایش یک درصد مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده
 
آفتاب‌‌نیوز :

وی توضیح داد: کمیسیون تلفیق افزایش یک درصد بر مالیات بر ارزش افزوده در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را تصویب کرد. منابع حاصله به میزان۷۰ هزار میلیارد تومان و سایر منابع بودجه‌ای صرف تامین اعتبارات متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در سال آینده می‌شود.

زارع یادآور شد که این مصوبه در صورت تصویب در صحن علنی و تائید شورای نگهبان اجرایی می‌شود.

ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز ضمن اشاره به مصوبات کمیسیون اجتماعی در بررسی مواد و تبصره‌های لایحه بودجه ۱۴۰۳ در هفته‌ گذشته که به کمیسیون تلفیق برنامه بودجه راه پیدا کرده، تصویب تأمین ۷۰ همت برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری از سایر منابع دولت را یکی از مصوبات مهم این کمیسیون خواند و افزود: در همین راستا و در موضوع بازنشستگان تأمین اجتماعی هم که از کم‌توجهی به آن‌ها انتقاد شده بود، در کمیسیون اجتماعی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی هم اختصاص ۱۷۰ همت از محل دیون دولت به سازمان‌ تأمین اجتماعی پیشنهاد و تصویب شد که سازمان تأمین اجتماعی بتواند یا به صورت اوراق یا اجازه برای استفاده از میادین نفتی و گازی یا به هر نحوی دولت تشخیص می‌‌دهد، دریافت و برای متناسب‌سازی مستمری‌بگیران سازمان خود از آن استفاده کند.

به گزارش فارس، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی ۴ میلیون مستمری‌بگیر دارد که باید بتوانیم متناسب‌سازی  حقوق بازنشستگی آنان طبق برنامه هفتم توسعه را انجام دهیم، تأکید کرد: در همین راستا در کمیسیون اجتماعی با تصویب تأمین این ۱۷۰ همت و ارسال آن به کمیسیون تلفیق برنامه بودجه، گام اول برای انجام و اجرای آن را برداشتیم.

اسماعیلی با اشاره به پیش‌بینی منبع تأمین مالی این مصوبه کمیسیون اجتماعی، عنوان کرد: در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی حدود ۴۰۰ همت دیون دارد و طبق مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس باید ۱۷۰ همت از این دیون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شود تا در بازه زمانی سال اول برنامه هفتم توسعه، ۴۰ درصد افزایش حقوقی که برای بازنشستگان تأمین اجتماعی پیش‌بینی و تصویب شده، تأمین و اجرا شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.