اعتراف جنجالی آیت‌الله حسین نوری‌همدانی درباره آتش سوزی سینما رکس

یکشنبه, 17ام دی, 1402
اندازه قلم متن

6-10.jpgتوانا – فاجعه سینمارکس آبادان فراموش‌شدنی نیست. آیت‌الله حسین نوری‌همدانی، مرجع تقلید ۹۸ ساله شیعه، در جریان آتش‌زدن سینمارکس آبادان نقشی فعال داشته است.

سال‌ها بعد از وقوع جنایت، آیت‌الله علی تهرانی، شوهر خواهر رهبر جمهوری اسلامی، مطالبی علیه نوری همدانی و داماد وی سیدحسین موسوی تبریزی در خاطرات خود نوشته است. علی تهرانی می‌گوید: «ما در سقز بودیم که خبر آتش‌سوزی سینما رکس آبادان منتشر شد.

من خیال می‌کردم کار ساواک است. چون هر خرابکاری‌ای که می‌شد، به ساواک می‌بستند. ولی آقای شیخ نوری همدانی تایید کرد و گفت: «ما، در شورای اسلامی قم، این‌کار را برای به حرکت درآوردن مردم آبادان در راه انقلاب انجام دادیم، تا خیال کنند کار ساواک است و به حرکت در آیند».

شاید در نگاه نخست چنین حجمی از قساوت و بی‌رحمی باورناپذیر به نظر برسد. اما با بررسی سخنان این مرجع تقلید شیعه به نکات عجیب‌تری می‌رسیم. به عنوان مثال حسین نوری همدانی، پیشتر گفته بود: «فروش کلیه برای تامین خرج ازدواج ایراد شرعی ندارد.»

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. فقط میتونم بگم متاسفم.چون خیلی کارا را قبل از انقلاب انجام دادن و انداختن گردن دیگران…و این امر از هر دین و آیین و انسانیت به دوره……و بعدش مدعی دیانت بودن فاجعه عظیمی هست….