تهران به عنوان پایتخت رتبه ۱۹ آلودگی هوا را در دنیا دارد

شنبه, 30ام دی, 1402
اندازه قلم متن

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: ایران به لحاظ کیفیت هوا در بین ۱۳۱ کشور رتبه ۲۱ و تهران به عنوان پایتخت رتبه ۱۹ آلودگی هوا را در دنیا دارد.

به گزارش ایسنا در جهت جلب مشارکت و آموزش به کودکان زنگ هوای پاک در مدرسه کودکان استثنایی  نظام مافی منطقه ۹ با حضور سوده نجفی – عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، سید محمدرحیم مرتضوی – شهردار منطقه ۹ و حلیاسادات حسینی – مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران – و جمعی از مدیران سازمان حفاظت محیط زیست و آموزش پرورش منطقه ۹ نواخته شد.

حلیاسادات حسینی در جمع کودکان این مدرسه با اشاره به قانون هوای پاک گفت: در این قانون به نقش شهروندان و جایگاه  ویژه آموزش و آگاه‌سازی جامعه تاکید شده است.

وی در ادامه اظهارکرد: ایران به لحاظ کیفیت هوا در بین ۱۳۱ کشور رتبه ۲۱ را دارد و تهران به عنوان پایتخت  رتبه ۱۹ آلودگی هوا را در دنیا داشته و بالغ بر ۸۱ درصد از مطالبات شهروندان موضوع آلودگی هواست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران،‌ حسینی با تاکید بر شعار «هوای پاک، مسئول پاسخگو، شهروند مسئول» تصریح کرد: این عبارت بیانگر نقش موثر شهروندان است و باید همه در کنار مسئولان در جهت کاهش آلاینده‌ها گام بردارند پس استفاده از حمل و نقل عمومی، استفاده نکردن از خودروی شخصی، کاشت درختان پهن‌برگ، معاینه فنی خودروها را باید مورد توجه قرار دهیم.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها: ,

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.