گزارش وال‌استریت ژورنال از تجهیز حوثی‌ها با سلاح‌های ایران

چهارشنبه, 4ام بهمن, 1402
اندازه قلم متن
 
گزارش وال‌استریت ژورنال از تجهیز حوثی‌ها با سلاح‌های ایران

 وال استریت ژورنال در این گزارش که روز چهارشنبه منتشر شده نوشته به رغم حملات هوایی به رهبری آمریکا، توانایی حوثی‌ها برای حمله به کشتی‌های تجاری و اختلال در تجارت بین‌المللی افزایش خواهد یافت.

در این گزارش فناوری نظامی و مشاوران وابسته به جمهوری اسلامی، «کمک بزرگی به حملات حوثی‌ها»عنوان شده و نوشته: «ایران در میان تجهیزات پیشرفته، سیستم ایجاد پارازیت پهپاد و قطعات موشک‌های دوربرد و کروز در اختیار حوثی‌ها قرار داده است.»

در این گزارش تاکید شده است که جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان مشاورانی را برای کمک به حوثی‌ها در برنامه‌ریزی و اجرای حملات خود به یمن فرستاده‌اند. وال‌ استریت‌ ژورنال همچنین به نقل از مقامات غربی نوشته است که نوآوری‌های جدید می‌تواند اثربخشی حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها و سرزمین‌های اسرائیل را افزایش دهد.

در این گزارش، از«عبدالرضا شهلایی»، بعنوان یکی از فرماندهان سپاه و سرپرست اقدامات جمهوری اسلامی در یمن و مهره اصلی تجهیز و آموزش حوثی‌ها نام برده شده است.

علاوه بر این مقامات غربی همچنین به وال‌ استریت‌ ژورنال گفته‌اند که انتقال فناوری موشک‌های بالستیک و آموزش توسط واحد ۳۴۰ سپاه قدس انجام می‌شود که پرسنل حوثی را در ایران و لبنان آموزش داده است و حمید فاضلی، رئیس سابق برنامه موشک‌های فضایی ایران، آن را رهبری می‌کند.

در همین حال برد کوپر، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی، در مصاحبه‌ای تلفنی به آسوشیتدپرس گفت که حملات مرتبط با ایران از تهدیدات قبلی در خلیج فارس و تنگه هرمز فراتر رفته و به آب‌های سراسر خاورمیانه گسترش یافته است.

مقامات جمهوری اسلامی اما هرگونه ارتباط با حملات ترریستی در منطقه و همچنین حملات صورت گرفته در دریای سرخ توسط حوثی‌ها را تکذیب می‌کنند.

از: ایران وایر 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.