بازداشت و آزادی موقت مدیرعامل «دیجی‌کالا» در روز ۲۲ بهمن به اتهام توهین به «فاطمه زهرا»

یکشنبه, 22ام بهمن, 1402
اندازه قلم متن

صدای آمریکا

رییس هیات مدیره دیجی‌کالا روز یکشنبه از بازداشت مسعود طباطبایی، مدیرعامل این شرکت در روز ۲۲ بهمن و آزادی موقت او بعد از چند ساعت خبر داد.

حمید محمدی در جساب کاربری خود در شبکه ایکس (توییتر سابق) نوشت: «عصر امروز، ۲۲ بهمن‌ماه، مسعود طباطبایی مدیرعامل دیجی‌کالا علی‌رغم توضیحات و تلاش‌های صورت گرفته در این چند روز برای رفع سو تفاهم‌های اخیر، با حکم دادسرای امنیت بازداشت شد.»

او چند ساعت بعد اعلام کرد که آقای طباطبایی «به شکل موقت» آزاد شده و صبح روز دوشنبه باید به دادسرا برود.

پس از چند روز جنجال رسانه‌ای برخی هوادارن جمهوری اسلامی در فضای مجازی بر سر فروش لیوان‌هایی با نام «فاطمه زهرا»، قوه قضاییه جمهوری اسلامی ۱۹ بهمن‌ماه علیه فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا به دلیل آنچه «تبلیغات و تصاویر توهین‌آمیز» خوانده شد اعلام جرم کرد و برای این شرکت پرونده تشکیل داد.

قوه قضاییه مشخص نکرد کدام تبلیغات دیجی‌کالا «توهین‌آمیز» بوده، اما برخی کاربران نزدیک به حکومت با انتشار تصاویر چند محصول، از جمله لیوان‌های سفالی، ادعا کردند که نوشته‌ها و تصاویر نقش‌بسته بر این محصولات «توهین به پیامبران و معصومین» است.

بر روی این لیوان‌های سفالی یا «ماگ‌ها»، برخی مضامین طنز با اسم «فاطمه زهرا» حک شده است. حامیان حکومت اسلامی معتقدند این متون توهین به «فاطمه زهرا» دختر پیامبر اسلام است.

دیجی‌کالا تابستان امسال هم ‌‌به دلیل پوشش اختیاری برخی از کارمندان زن با پلمپ دو دفتر خود مواجه شده بود، اما این دفاتر پس از اعلام «التزام به رعایت قوانین و مقررات» جمهوری اسلامی از سوی مدیران شرکت، رفع پلمب شدند.

دیجی‌کالا بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین ایران است و در زمستان ۱۳۸۵ راه‌اندازی شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.