نرخ تورم سالانهٔ مسکن در تهران از ۸۲ درصد گذشت

دوشنبه, 23ام بهمن, 1402
اندازه قلم متن

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مرداد امسال اعلام کرد که طرح‌های دولت‌های مختلف در جمهوری اسلامی برای کاهش قیمت مسکن شکست خورده است

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مرداد امسال اعلام کرد که طرح‌های دولت‌های مختلف در جمهوری اسلامی برای کاهش قیمت مسکن شکست خورده است

تازه‌ترین گزارش رسمی دولت سیزدهم جمهوری اسلامی نشان می‌دهد جهش قیمت مسکن در تهران ادامه دارد و نرخ تورم سالانهٔ آپارتمان‌های مسکونی این شهر در دی‌ماه امسال به عدد ۸۲.۸ درصد رسیده است.

مرکز آمار ایران، وابسته به سازمان برنامه‌ و بودجه، روز دوشنبه، ۲۳ بهمن‌ماه، اعلام کرد که در دی‌ماه ۱۴۰۲ تورم ماهانهٔ مسکن در تهران ۲.۲ درصد بود.

این مرکز گفت که متوسط قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش‌رفته در پایتخت ایران به متری «۸۰ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان» رسیده است.

بر اساس این گزارش بیش‌ترین افزایش قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش‌رفته متعلق به منطقه یک و کمترین افزایش قیمت در بین مناطق ۲۲ گانه تهران متعلق به منطقه ۱۸ است.

پیش از این نیز مرکز آمار ایران در اواخر مهرماه امسال بعد از ماه‌ها توقف انتشار آمارهای دولتی اعلام کرد که قیمت مسکن در شهریورماه امسال نسبت به ماه مشابه پارسال ۷۵ درصد جهش داشته است.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز در مردادماه امسال از افزایش شیوه‌های مختلف بی‌خانمانی در ایران خبر داد و اعلام کرد که این امر «نشانگر شکست‌های فاحش نظام مسکن کشور» است.

مرکز پژوهش‌ها نوشت که در دهه‌های گذشته طرح‌های دولت‌های مختلف در جمهوری اسلامی «کاملاً به ضرر گروه‌های کم‌درآمد و آسیب‌پذیر فاقد دارایی مسکن بوده است».

از: رادیو فردا 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.