به دلیل انتقاد از اجرای حکم اعدام محمد قبادلو، مهدخت دامغان پور وکیل وی احضار شد

دوشنبه, 23ام بهمن, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – مهدخت دامغان پور، یکی از وکلای مدافع محمد قبادلو، زندانی سیاسی اعدام شده، به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد. این احضار به خاطر مصاحبه‌ای است که در آن، او روند دادرسی و اتهامات موکلش و نیز اجرای حکم اعدام او را مورد نقد قرار داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه بیست و سوم بهمن ۱۴۰۲، مهدخت دامغان پور یکی از وکلای مدافع محمد قبادلو به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.

امیر رئیسیان، یکی دیگر از وکلای محمد قبادلو، ضمن انتشار این خبر نوشت: “درباره اجرای حکم قصاص محمد قبادلو ما قوه قضاییه را به «مناظره در رسانه» دعوت کردیم، قوه قضاییه اما «محاکمه در دادسرای رسانه» را ترجیح داد. امروز همکارم خانم مهدخت دامغان پور احضار شد و مستندات و مدارک مربوطه را ارئه داد.”

احضار وی به دلیل مصاحبه ای صورت گرفته است که در آن روند دادرسی به اتهامات موکلش و اجرای حکم اعدام وی را مورد انتقاد قرار داده بود.

سحرگاه روز سه شنبه سوم بهمن ۱۴۰۲، حکم اعدام محمد قبادلو، جوان بیست و سه ساله بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته، در زندان قزلحصار کرج به اجرا درآمد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.