٢ دستگاه پایش گرد و غبار رونمایی شد

دوشنبه, 23ام بهمن, 1402
اندازه قلم متن

 

٢ دستگاه پایش گرد و غبار رونمایی شد

تهران – ایرنا – برای نخستین بار ٢ دستگاه پایش گردوغبار با تکیه بر دانش فنی شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی توسط علی سلاجقه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست طی مراسمی در سازمان محیط‌زیست رونمایی شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، برای نخستین بار یک شرکت دانش‌بنیان داخلی در همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست توانسته ٢ دستگاه پایش گرد و غبار را تولید کند .

مدیر شرکت رستا سیستم رامند در رابطه با دستگاه‌های پایش گرد و غبار این شرکت دانش بنیان اظهارکرد: شرکت ما در زمینه ساخت دستگاه‌های غبار ریزشی و غبار اتمسفری فعالیت می‌کند و در این زمینه با سازمان حفاظت محیط زیست کشور همکاری کرده‌ایم که این سازمان تاکنون ۴۸ دستگاه Frisbee و ۱۷ دستگاه ASTM را از ما خریداری کرده است.

محمد بیاتی درباره روند ساخت این دستگاه‌ها توضیح داد: در مرحله‌ای از ساخت این دستگاه‌ها از مهندسی معکوس استفاده شد که ما نمونه خارجی را گرفتیم، نقشه‌ها را به دست آوردیم و تغییراتی در این نقشه‌ها اعمال کردیم و با توجه به اینکه دستگاه‌ها باید در زمینه‌های مختلف از جمله اندازه‌گیری عناصر سنگین هیچ تداخلی ایجاد نمی‌کردند، ما برای ساخت دستگاه‌ها از استیل ۳۰۴ استفاده کردیم که تداخلی با عناصر سنگین نداشته باشد و زنگ‌زدگی و اکسیداسیون نیز انجام نشود.

٢ دستگاه پایش گرد و غبار رونمایی شد

وی بیان کرد: ما در حال حاضر دو دستگاه را در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار داده‌ایم که یکی دستگاه Frisbee معکوس و یکی دستگاه ASTM است.

وی گفت: مزیت این دستگاه نسبت به نمونه خارجی این است که هزینه ساخت آن یک‌سوم نمونه خارجی است. مورد دیگر این است که در ساخت آن آیتم‌هایی از جمله تراز آنلاین دستگاه در نظر گرفته شده که نصب آن را در محیط‌های بیابانی و صحرای آسان‌تر می‌کند. مورد دیگر این است که نصب این دستگاه در ناهمواری‌ها نیز ممکن است و می‌توانیم نصب عمودی را داشته باشیم.

بیاتی خاطرنشان کرد: در ساخت این دستگاه تسهیل نصب آن نیز در نظر گرفته شد و اشخاص می‌توانند بدون هیچ آچار و هیچ دستگاهی آن را نصب و تنظیم کرده و ارتفاع آن را کم و زیاد کنند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.