جبهه ملی ایران: ما در انتخابات غیر واقعی شرکت نمی کنیم

چهارشنبه, 2ام اسفند, 1402
اندازه قلم متن

ما در انتخابات غیر واقعی شرکت نمی کنیم

در جوامع مردم سالار که موازین دموکراسی نهادینه شده و حقوق اولیه وانسانی شهروندان رعایت و صیانت می گردد، انتخاب نمایندگان مجلس عرصه ای است که افراد ملت با انتخاب وکیل، در تعیین مسیر آینده جامعه خود مشارکت می کنند و از طریق گزینش نماینده، در ترسیم راه و روش سیاست های کلان کشور خود دخالت می نمایند. اما برای شرکت مردم در انتخابات واقعی و سالم و ثمربخش، پیش شرط هایی وجود دارد که بدون تحقق آن ها انتخابات مخدوش بوده و نمی تواند انتخابات واقعی و سالم شناخته شود.

اصلی ترین شرایط لازم برای انجام یک انتخابات واقعی، حضور آزاد احزاب و سازمان های سیاسی با اصول اعتقادی مشخص و شناخته شده برای مردم که از متن جامعه نشات گرفته اند، آزادی اجتماعات، آزادی مطبوعات و رسانه ها، رعایت حق کاندیدا شدن و حق رای دادن به کاندیدای مورد نظر برای آحاد شهروندان است. در صورتی که در ایران و تحت لوای حاکمیت جمهوری اسلامی هیچ یک از این شرایط فراهم نیست.

در فقدان آزادی احزاب و اجتماعات و در نبود آزادی مطبوعات و رسانه ها و در حالی که نه تنها امکان حضور منتقدان و مخالفان حکومت در انتخابات وجود ندارد، بلکه حتی مقامات سابق حکومت نیز رد صلاحیت شده و به انتخابات راه داده نمی شوند، چه جایی برای شرکت در انتخابات باقی می ماند؟این انتخابات از پایه و اساس مغلوط و دور از موازین انتخابات واقعی می باشد.

در جمهوری اسلامی، یک شورای انتصابی حکومتی تحت نام «شورای نگهبان» لیست کاندیدا هایی از حواریون و عوامل مطیع و وابسته به حکومت را در مقابل مردم قرار می دهد و از آنان می خواهد که فقط به این افراد گزینش شده حکومتی رای بدهند. آیا به این صحنه سازی مضحک و پر فریب می توان «انتخابات» نام نهاد؟

اعضاء و هواداران جبهه ملی ایران در چنین صحنه ای که کمترین نشانه ای از یک انتخابات واقعی و آزاد را ندارد حضور نیافته و شرکت نخواهند کرد. ما تمام بحران های کشور و بدبختی ها و مشکلات فعلی مردم ایران و فقر عمومی در جامعه را نتیجه آزاد نبودن انتخابات و عدم شرکت مستقیم مردم در سرنوشت خود میدانیم.

هیات رهبری اجرائی جبهه ملی ایران

تهران – اول اسفند ماه ۱۴۰۲

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.