نماینده ویژه آمریکا: در نشست «سازنده» دوحه، شرکت کنندگان روی منافع جمعی در افغانستان «اجماع قوی» داشتند

جمعه, 4ام اسفند, 1402
اندازه قلم متن

توماس وست، نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان، نشست پسین دوحه را «سازنده» خوانده و گفته که تمامی کشورهای اشتراک‌کننده که روی منافع جمعی در افغانستان «اجماع قوی» داشتند، خواهان برگشت زنان و دختران افغانستان به مدرسه، دانشگاه و زندگی اجتماعی هستند.

آرشیف: دیدار توماس وست، نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان با نخست‌وزیر و مشاور امنیت ملی قطر. 3 دسامبر 2021
آرشیو: دیدار توماس وست، نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان با نخست‌وزیر و مشاور امنیت ملی قطر. ۳ دسامبر ۲۰۲۱ © Twitter of Thomas West

توماس وست، نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان در رشته پیامی که در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرده است، برخلاف طالبان که نشست دوحه را «بی‌فایده» خوانده‌اند، این نشست را «سازنده» توصیف کرده و گفته که اشتراک‌کنندگان تمامی کشورها در مورد منافع جمعی در افغانستان، هم‌نظر بودند.

وست در بخشی از سخنان خود گفته که «هیچ کشوری نمی‌خواهد ظهور تهدید تروریسم از افغانستان را ببیند. همگی خواهان برگشت زنان و دختران به مدرسه‌های متوسطه، دانشگاه، کار و زندگی اجتماعی هستند.»

نماینده ویژه آمریکا در مورد دیدار با نمایندگان جامعه مدنی افغانستان که در این نشست اشتراک کرده بودند نیز گفته است که نمایندگان در دیدار با آنان، در مورد اهمیت احترام به حقوق بشر و ضرورت تعامل با تمامی طرف‌های افغانستان، گفتگو کردند.

تام وست به نمایندگی از آمریکا پیشنهاد می‌دهد تا این قالب از نشست‌ها ادامه یابد و نیز خواهان ایجاد روندی به رهبری سازمان ملل است تا نقشه راهی برای ادغام افغانستان در سیستم بین‌المللی ترسیم کند. نقشه راهی که به گفته او، باید توسط رفاه مردم افغانستان و منافع مشترک جامعه بین‌المللی هدایت شود.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.