در پی گشایش پرونده جدید؛ نرگس منصوری به سه سال حبس محکوم شد

شنبه, 5ام اسفند, 1402
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – نرگس منصوری، فعال مدنی و عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران محبوس در زندان اوین، از بابت پرونده جدیدی که در دوران حبس علیه وی گشوده شده، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به سه سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نرگس منصوری فعال مدنی به حبس محکوم شد.

خانم منصوری از بابت پرونده جدیدی که در دوران حبس برای وی گشوده شده بر اساس حکمی که توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران صادر و به وی ابلاغ شده، از بابت اتهامات اجتماع و تبانی بر علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به سه سال حبس محکوم شده است.

این حکم در تاریخ بیست و پنجم بهمن ماه به وی ابلاغ شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی ضمن تایید این خبر به هرانا اطلاع داد: “خانم منصوری از دو ماه گذشته تاکنون از برقراری تماس با خانواده محروم مانده و این امر موجب نگرانی خانواده و نزدیکان وی شده است.”

در رابطه با نرگس منصوری، قابل اشاره است نامبرده آبان ۱۳۹۸، توسط شعبه بیست و شش دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به پنج سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم و اوایل سال ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

این زندانی در اردیبهشت سال جاری، با تودیع وثیقه سه میلیارد تومانی جهت سیر مراحل درمان به مرخصی پزشکی اعزام شد. خانم منصوری نهایتا در تاریخ دهم آذرماه توسط نیروهای امنیتی در شهرستان خوی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

نرگس منصوری، ۴۶ ساله، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، مادر یک فرزند دوازده ساله است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.