جزئیات تازه‌ای از قتل پاکبان شهرداری تهران

سه شنبه, 8ام اسفند, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روزنامه اعتماد امروز سه شنبه هشتم اسفندماه، جزییات تازه ای از واقعه قتل الیاس محمدی، پاکبان شهرداری تهران منتشر کرده است. این پاکبان که به دلیل نداشتن تابعیت ایرانی از حق بیمه محروم بود، بامداد بیستم بهمن ماه به همراه همکاران خود مشغول شست و شوی روگذر اتوبان نیایش در تهران بود که توسط سرنشینان ناشناس یک خودرو سواری به پایین پل پرتاب شد و جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، روزنامه اعتماد به تازگی جزییات جدیدی پیرامون جان باختن الیاس محمدی، پاکبانی که بامداد بیستم بهمن ماه به طرز مشکوکی به قتل رسید، منتشر کرده است.

در گزارش این روزنامه به نقل از یک منبع نزدیک به این پاکبان جانباخته آمده است: آقای محمدی دو، سه سالی می ‌شد که از یکی از کشورهای همسایه به ایران آمده بود و در یک مغازه میوه فروشی کار میکرد. او نیز کارگر شهرداری هم بود و شب‌ ها دیواره‌ های روگذر اتوبان‌ ها را نظافت می‌ کرد و بعد از اتمام کارش سمت میدان نور در کانکس شهرداری می ‌خوابید.

وی نیز علیرغم اینکه برای شهرداری که یک نهاد دولتی است کار میکرد، به دلیل اینکه تابعیت ایران را نداشت، از حق بیمه محروم بود. این به آن معنی است که کارگران غیرایرانی وقتی برایشان اتفاقی می افتد، نمی توانند موضوع را پیگیر شوند. بنابراین طبق این شرایط هیچ حق و حقوقی به آنها تعلق نمیگیرد.

بامداد بیستم بهمن ماه پس از به قتل رسیدن الیاس محمدی و اعزام نیروهای پلیس به محل وقوع حادثه، یکی از شاهدان عینی که او نیز از کارگران شهرداری است، در این خصوص به ماموران گفته بود: شب حادثه مشغول شستن و نظافت دیواره‌های روگذر اتوبان نیایش بودیم که ناگهان یک خودروی پژو پرشیای مشکی مقابل‌مان توقف کرد. راننده ‌با عصبانیت از خودرو پیاده شد و به سمت‌مان حمله کرد. بدون هیچ مقدمه‌ای با همکارم گلاویز شد و بعد او را از بالای پل به پایین انداخت. میخواستم او را بگیرم که فرار کرد. بعد هم چند خودرو موقع عبور از زیر پل، جسد دوست‌مان را زیر گرفتند.

ماجرای به قتل رسیدن این پاکبان، واکنش های بسیاری را در پی داشت. متهم به قتل الیاس محمدی که در تاریخ بیست و هشتم بهمن ماه بازداشت شد، انگیزه خود از این اقدام را بر پایه تصور اشتباه از اهانت پاکبان مذکور به پرچم های برافراشته شده برای سالگرد ۲۲ بهمن ماه عنوان کرد. کمی بعد همشهری آنلاین، ارگان خبری وابسته به شهرداری تهران که برای اولین بار این مطلب را منتشر کرد، بدون توضیح خاصی خبر مذکور را پاک کرد.

حال روزنامه اعتماد در گزارش خود، شرحی از وقایع شب مذکور از زبان این متهم ۲۵ ساله منتشر کرده و در بخشی از آن نوشته است: نمیدانستم او برای نظافت آنجاست. آن شب هم دو مرتبه به پلیس زنگ زدم، اما تصمیم گرفتم خودم دست به کار شوم و به کارگر جوان تذکر بدهم که بیخیال سرقت شود. رفتم به سمت مقتول و گفتم سارقی؟ بعد با هم درگیر شدیم. هلش دادم که ناگهان از روی پل افتاد پایین. من هم فکر کردم که کار سرقت او را ناتمام گذاشته‌ام. بعد از حادثه سوار ماشینم شدم و رفتم. ظاهرا او از روی پل به پایین پرتاب شده و بعد خودرویی او را زیر گرفته است. من اصلا نمیدانستم که آنها کارگر هستند و در حال نظافت خیابان.

گفتنی است، علیرضا زاکانی، شهردار تهران پس از به قتل رسیدن الیاس محمدی در واکنش به این حادثه گفت: “شهرداری پیگیر حق و حقوق پاکبان فوت شده است، اما بیان ابعاد و جزییات مرگ پاکبان از حوزه اختیارات ما خارج است.”

 

 

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.