هشدار هواشناسی برای شهرهای شمالی کشور/ افزایش ارتفاع موج تا ۱.۸ متر در دریای خزر

چهارشنبه, 9ام اسفند, 1402
اندازه قلم متن

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش بیشینه سرعت وزش باد موقتی تا ۲۴ نات و ارتفاع موج تا ۱.۸ مترهمچنین خطر غرق شدن شناگران هشدار داد.

به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع موج در شمال کشور آورده است: افزایش بیشینه سرعت وزش باد موقتی تا ۲۴ نات و افزایش بیشینه ارتفاع موج بین ۱ تا ۱.۸ متر چهارشنبه (۹ اسفند) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان مازندران و پنج‌شنبه (۱۰ اسفند) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های مازندران و غرب گلستان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی خطرغرق شدن شناگرها، احتمال آسیب به تورهای صیادی و آسیب به شناورهای سبک همچنین احتمال اختلال در فعالیت های ساحلی و فراساحل دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی در این وضعیت جوی نسبت به خودداری از فعالیت‌های شیلاتی و تفریحی، احتیاط در تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین توصیه می‌کند.

به گزارش ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها: ,

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.