۱۱ شهر سیستان‌وبلوچستان همچنان در محاصره سیل؛ ۱۳ زن باردار «با قایق جابه‌جا شدند»

جمعه, 11ام اسفند, 1402
اندازه قلم متن

رادیو فردا

با ادامه بارش‌ها در سیستان‌وبلوچستان، ۱۱ شهرستان این استان همچنان در «محاصره سیل و آبگرفتی» قرار دارند، ۲۲ مسیر در این استان بسته است، در نبود امکانات دست کم ۱۳ زن باردار با قایق جابه‌جا شده‌اند.

بابک محمودی، رئیس سازمان هلال احمر، روز جمعه ۱۱ اسفند اعلام کرده است که ۱۱ شهرستان استان سیستان‌وبلوچستان در محاصره سیل و آبگرفتی قرار دارند.

آقای محمودی از خاش، سیب و سوران، فنوج، ایرانشهر، میرجاوه، نیکشهر، دلگان، چابهار، سراوان، زاهدان، نیمروز، سرباز، کنارک و مهرستان به‌عنوان شهرستان‌هایی نام برده است که «نیازمند دریافت خدمات امدادی» هستند.

به گفته رئیس سازمان هلال احمر بیشتر سیلاب‌ها در شمال چابهار رخ داده و منجر به بروز آبگرفتگی‌های گسترده‌ شده است.

امروز نیز هم‌چون روزهای گذشته ویدئوهایی از سیلاب‌ در شهرهای مختلف سیستان‌وبلوچستان و شرایط دشوار شهروندان در نبود امکانات و عدم امدادرسانی منتشر شده است.

 

به گفته آقای محبی در جریان بارندگی و سیلاب‌های روزهای اخیر برق ۴۱ روستای جنوب استان قطع شده بود و برق ۳۰ روستا هم‌چنان وصل نشده است.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه چابهار هم گفته است که «در پی بارندگی چند روز گذشته، دست کم ۱۳۱ روستا در این شهرستان در محاصره آب قرار دارند و راه‌های دسترسی به این روستاها قطع و شدیدا نیازمند امدادرسانی فوری است.»

دادکریم بلوچ در ادامه با اشاره به «هشدار قرمز» در این شهرستان گفت که «با وجود پیگیری‌ها هیچ بالگردی از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی و هلال احمر استان به مناطق سیل‌زده اعزام نشده است و ۱۳ مادر باردار گرفتار در سیلاب با قایق در چابهار جابه‌جا شدند.»

هم‌زمان با اذعان مقامات و مسئولان از عدم امدادرسانی درست و کافی منابع دولتی به مناطق سیل‌زده، مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، از مردم برای کمک به سیل‌زدگان درخواست کمک کرده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.