هادی چوپان قهرمان شد و جایزه ٣٠٠ هزار دلاری آرنولد را برد

یکشنبه, 13ام اسفند, 1402
اندازه قلم متن

هادی چوپان قهرمان شد و جایزه ٣٠٠ هزار دلاری آرنولد را برد – DW – ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

هادی چوپان در مسابقات پرورش اندام “آرنولد کلاسیک” خوش درخشید و با شکست حریفان قدر خود، مقام اول را به دست آورد. او مدالش را از دستان آرنولد شوارتزنگر دریافت کرد و یک جایزه ٣٠٠ هزار دلاری را نیز برنده شد.

هادی چوپان، ورزشکار پرورش اندام و از قهرمانان مستر المپیا در ادامە درخشش‌های خود توانست اینبار مقام نخست مسابقات معتبر “آرنولد کلاسیک” را بە دست بیاورد.

هادی چوپان با رقابت در دسته اوپن آرنولد کلاسیک ٢٠٢۴، با ١١ حریف قدر دیگر بە رقابت پرداخت و در نهایت رتبه اول را بە دست آورد. و مدال طلا را از دستان آرنولد شوارتزنگر، بازیگر هالیوود، پیشکسوت بدنسازی و پایه‌گذار این سری مسابقات دریافت کرد.

آرنولد شوارتزنگر پیشتر با انتشار فیلمی از فیگورهای هادی چوپان در حساب اینستاگرامی خود، این ورزشکار ایرانی را تحسین کرده است.

هادی چوپان با این قهرمانی موفق شد جایزه ٣٠٠ هزار دلاری این رقابت را نیز بە دست بیاورد. همچنین قهرمان این دستە به شکل مستقیم بە مسابقات مستر المپیا راه پیدا می‌کند. 

رسانه‌های آمریکا گزارش دادەاند کە هادی چوپان پس از کسب عنوان قهرمانی خطاب بە آرنولد شوارتزنگر گفتە است: «زمانی فیلم‌های آرنولد را می‌دیدم و آرزوی دیدن او را داشتم، اما امروز  از دستان اسطورەام جایزه می‌گیرم. بە همین دلیل بسیار خوشحالم.»

این مسابقات کە در شهر کلومبوس ایالت اهایوی ایالات متحده آمریکا برگزار شدند، پس از مستر المپیا دومین رقابت معتبر در این رشتە ورزشی محسوب می‌شود.

هادی چوپان، ملقب به “گرگ پارسی” پیشتر مقام اول و دوم را در مسابقاتمستر المپیابە دست آوردە بود. قهرمانی او در مسابقات مستر المپیا همزمان بود با خیزش سراسری زن، زندگی، آزادی. او مدال طلای خود را به زنان ایرانی تقدیم کرد و گفت: «امیدوارم این مدال غم‌های مردم را کم کرده باشد.»

کاربران شبکه اجتماعی در آن زمان در تمجید از هادی چوپان، ویدیویی قدیمی را هم‌رسان کرده‌اند که در جواب خبرنگاری که می‌پرسد از مسئولان چه انتظاری دارد می‌گوید: «مسئولان عددی نیستند که از آنها چیزی بخواهم.»

هادی چوپان در روستای آبنو شهرستان سپیدان فارس به دنیا امده است. او ده‌ها مدال طلا و نقره و عناوین قهرمانی دارد.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.