افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در آب‌های جنوب کشور

سه شنبه, 14ام فروردین, 1403
اندازه قلم متن

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سرعت باد و ارتفاع امواج در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان هشدار داد.

به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه‌ای محدوده ۲۲ تا ۲۶ نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا بین ۱ تا ۱/۵ متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل از سه‌شنبه تا جمعه (۱۴ تا ۱۷ فروردین‌ماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان، در شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای هرمزگان و سیستان و بلوچستان، در دریای عمان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی اختلال در ترددهای دریایی، خطر غرق شدن شناگرها و پاره شدن تورهای صیادی ، احتمال اختلال در فعالیت های شیلاتی و فعالیت های سکوهای نفتی وجود دارد بنابراین منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، منع ترددهای شناورهای سبک، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی توصیه می‌شود.

به گزارش ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.