اعدام: مبارزه با فساد یا جلوگیری از افشا دست اندرکاران؟

شنبه, ۳ام خرداد, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

mahafarid-khosravi

سایت ملیون ایران: به گزارش خبرگزاری ها حکم اعدام مه‌آفرید امیرخسروی سحرگاه روز شنبه – سوم خردادماه ۱۳۹۳- در زندان اوین اجرا شد.

بار دیگر فردی از “غیر خودی” ها به اتهام جرم اقتصادی و فساد فی الارض اعدام شده است. محکوم نمودن و اعدام ناگهانی متهمان “دادگاه”هائی که از آنها تنها اخبار از پیش تنظیم شده بیرون می آید، نه تنها مبارزه با فساد نیست بلکه جلوگیری از برملا شدن مجرمان واقعی میباشد.

هدف از این اعدامها علاوه بر زدن ماسک مبارزه با فساد بر چهره جمهوری اسلامی و تشدید جو تهدید و وحشت علیه آنهائی است که میتوانند در افشاء آن و مجرمان واقعی نقش داشته باشند. در حالی که اختلاس کنندگان میلیاردی خودی در گوشه و کنار ایران و جهان آب خنک میخورند و جمهوری اسلامی حتی در طرح شکایت از آنان ابا دارد، اعدام یک یا چند نفر “غیر خودی” نه تنها مبارزه با فساد نیست بلکه کوشش برای جلوگیری از برملا شدن دست اندرکاران واقعی آن است. انتظار مبارزه واقعی با فساد در این نظام انتظار بیهوده ای است چون چاقو دسته خود را نمیبرد!

متن خبر ایسنا در زیر آمده است:

حکم اعدام مه‌آفرید امیرخسروی سحرگاه روز شنبه – سوم خردادماه ۱۳۹۳ – در محل زندان اوین اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که حکم محکومیت به اعدام محکوم‌علیه مه‌آفرید امیرخسروی فرزند منصور، که از بابت افساد فی‌الارض از طریق شرکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور با تبانی و فساد در شبکه بانکی و توسل به روش‌های متقلبانه و مجرمانه و اخذ میلیاردها تومان وجوه غیرقانونی و شرکت در پولشویی و پرداخت رشوه، به اعدام محکوم و حکم صادره در دیوان عالی کشور تأیید شده بود، سحرگاه روز شنبه، سوم خردادماه ۱۳۹۳ در محل زندان اوین اجرا شد.

به گزارش ایسنا، بخش نخست پرونده فساد بزرگ مالی با ۳۹ متهم در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی سراج و با حضور خبرنگاران و به صورت علنی در چندین جلسه مورد رسیدگی قرار گرفت و قاضی رسیدگی ‌کننده به پرونده فساد بزرگ مالی، متهمان ردیف اول تا چهارم را به اعدام محکوم کرد.

«مه‌آفرید امیرخسروی» مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا و رییس هیات مدیره شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، «بهداد بهزادی» معاون حقوقی شرکت آریا و عضو هیات مدیره شرکت گروه ملی فولاد ایران، «ایرج شجاعی» معاون منابع مالی و توسعه سرمایه‌گذاری گروه امیر منصور آریا و «سعید کیانی‌ رضازاده» رییس بانک صادرات شعبه گروه ملی اهواز ۴ متهمی هستند که به اعدام محکوم شدند.

اتهام اصلی این محکومان «افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور» بود که در کنار این عنوان اتهامی، نامبردگان به اتهام‌های دیگری از جمله ارتشاء، اختلاس، کلاهبرداری، تحصیل مال نامشروع، پولشویی، جعل و استفاده از اسناد مجعول و صوری متهم شده بودند.

پس از اعلام حکم از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب، با اعتراض محکومان و وکلای آنها به احکام صادره، پرونده برای بررسی به دیوان عالی کشور ارجاع شد و پس از گذشت نزدیک به ۶ ماه از زمان تجدیدنظرخواهی، سرانجام دیوان عالی کشور احکام اعدام این ۴ نفر را تایید کرد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.