رویترز: رژیم ایران نگران است که حملۀ اسرائیل به انفجار خشم اجتماعی منجر شود

سه شنبه, 28ام فروردین, 1403
اندازه قلم متن

ار اف ای – ناصر اعتمادی- یکی از چهره‌های پیشین جریان موسوم به “میانه‌رو”ی جمهوری اسلامی که نخواسته نامش فاش شود به رویترز گفته است: مردم از مشکلات  اقتصادی و فشارها و محدودیت‌های اجتماعی سرخورده هستند. ممکن است حملۀ اسرائیل خشم سرخوردۀ مردم را علیه حکومت باعث شود و مردم معترض را به خیابان‌ها سرازیر کند. رویترز همچنین به نقل از یک مهندس ساکن ایران نوشته است که خروج اتباع خارجی از این کشور از نشانه‌های حملۀ اسرائیل است.   

ابراهیم رئیسی
ابراهیم رئیسی © ایسنا

در گفتگوی تلفنی با امیر قطر، شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، تهدید کرد که کوچکترین اقدام یا حملۀ نظامی اسرائیل به منافع جمهوری اسلامی ایران با “پاسخ سهمگین، گسترده و دردناک” این کشور “علیه همه عاملان حمله روبرو خواهد شد.”

علی باقری، معاون وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران، نیز به رهبران اسرائیل هشدار داد که در صورت حمله به تأسیسات ایران، پاسخ این کشور قوی‌تر، فوری‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

در پی حملۀ سیزدهم آوریل جمهوری اسلامی به اسرائیل با استفاده از بیش از سیصد موشک و پهپاد رزمی، کابینۀ جنگی اسرائیل در پایان نشست دوشنبه پانزدهم آوریل گفت که این کشور نمی‌تواند پاسخ بازدارنده‌ای به جمهوری اسلامی ایران ندهد. رئیس ستاد ارتش اسرائیل نیز گفت که بزودی این کشور پاسخی درخور به حملۀ جمهوری اسلامی ایران خواهد داد.

رویترز در گزارشی نوشت: دورنمای پاسخ نظامی اسرائیل به جمهوری اسلامی ایران به سقوط ارزش ریال و نگرانی عمومی از تشدید بحران اقتصادی دامن زده است. با بالا گرفتن این نگرانی قیمت هر دلار آمریکا در ایران به بیش از ٧۵ هزار تومان رسید.

یکی از چهره‌های پیشین جریان موسوم به “میانه‌رو”ی جمهوری اسلامی که نخواسته نامش فاش شود به رویترز گفته است : مردم از مشکلات  اقتصادی و فشارها و محدودیت‌های اجتماعی سرخورده هستند. ممکن است حملۀ اسرائیل خشم سرخوردۀ مردم را علیه حکومت باعث شود و مردم معترض را به خیابان‌ها سرازیر کند. رویترز همچنین به نقل از یک مهندس ساکن ایران نوشته است که خروج اتباع خارجی از این کشور از نشانه‌های حملۀ اسرائیل است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.