اسرائیل تصمیم به “حمله تلافی‌جویانه علیه ایران گرفت”

سه شنبه, 28ام فروردین, 1403
اندازه قلم متن

اسرائیل تصمیم به "حمله تلافی‌جویانه علیه ایران گرفت" – DW – ۱۴۰۳/۱/۲۷

کابینه جنگ اسرائیل

مقامات اسرائیلی می‌گویند، در پایان نشست کابینه جنگ اسرائیل تصمیم گرفته شد که حمله‌ای قریب‌الوقوع به ایران صورت گیرد، اما به گونه‌ای که به جنگ تمام عیار نینجامد. قرار است هر حمله‌ای با هماهنگی آمریکا صورت گیرد.

رسانه‌های اسرائیلی از پایان نشست کابینه جنگ اسرائیل خبر دادند. یک مقام اسرائیلی روز دوشنبه ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) گفت که پاسخ اسرائیل به حمله ایران ممکن است “قریب الوقوع” باشد.

به گزارش ان‌بی‌سی، پس از نشست چند ساعته کابینه جنگ اسرائیل، این مقام مطلع گفته است که تصمیم گیرندگان اسرائیلی معتقدند که پاسخ هر حمله‌ای به اسرائیل باید در مدت کوتاهی بعد صورت گیرد و این حائز اهمیت است.

این مقام افزود که در جلسه کابینه چندین گزینه دیپلماتیک و نظامی مورد بررسی قرار گرفته است. اما هرگونه پاسخی با مقامات آمریکایی هماهنگ خواهد شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، دولت در حال برنامه‌ریزی برای پاسخ به حمله ایران است که به تهران آسیب می‌رساند، اما باعث یک جنگ تمام‌عیار نمی‌شود.

معنای این رویکرد به طور دقیق مشخص نشده است، هر چند که می‌تواند ناظر به یک حمله سایبری یا حمله‌ای محدود به برخی از پایگاه‌های نظامی باشد.

مقامات جمهوری اسلامی پیش از این هشدار داده بودند که به هرگونه ضدحمله احتمالی اسرائیل پاسخ فوری و گسترده خواهند داد.

شبکه تلویزیونی کانال ۱۲ اسرائیل گزارش داد که در نشست تقریباً سه ساعته کابینه جنگ به ریاست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، واکنش‌های مختلفی در مقیاس‌های مختلف روی میز گذاشته شده است.

ین رسانه می‌گوید، گزینه‌هایی مطرح شده‌اند که نباید به جنگ با جمهوری اسلامی منجر شوند. برخی از این طرح‌ها می‌توانند بلافاصله اجرا شوند. با این حال اسرائیل قصد دارد اقدامی را با هماهنگی ایالات متحده آغاز کند.

دولت آمریکا پیش از این گفته بود که در حمله مستقیم به ایران، به اسرائیل نخواهد پیوست.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.