انعکاس حمله ایران به اسرائیل در جهان عرب؛ “یک کمدی مفتضحانه”

سه شنبه, 28ام فروردین, 1403
اندازه قلم متن

رهگیری و انهدام تقریبا همه پهپادها و موشک‌های ایران در حمله به اسرائیل، در شبکه‌های اجتماعی جهان عرب موجی از تمسخر را نسبت به “توانایی”‌های نظامی جمهوری اسلامی برانگیخت. از این حمله به عنوان “نمایشی مسخره” یاد شد.

موشک صیاد ایران
حمله موشکی ایران به اسرائیل با تمسخر در شبکه‌های اجتماعی جهان عرب مواجه شد عکس: SalamPix/ABACA/picture alliance

علیرغم تبلیغات جمهوری اسلامی برای نشان دادن “اقتدار” خود در منطقه در جریان حمله پهپادی و موشکی به اسرائیل، این اقدام در جهان عرب انعکاسی آمیخته به طنز و تمسخر داشت.

از جمله علاء مبارک، پسر حسنی مبارک، رئیس جمهور فقید مصر در پلاتفرم “اکس” (توییتر سابق) از این حملات به عنوان یک “نمایش مفتضحانه” یاد کرد.

در این پلاتفرم همچنین موشک‌های ایران به خیارهای غول پیکر تشبیه شدند.

تصاویری از این “موشک”ها در این پیام‌ها دیده می‌شود که بر یکی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی سوار شده و تعدادی از آنها از یک خودروی نظامی شلیک می‌شوند.

برخی کاربران عکس‌هایی از دست‌هایی که هواپیماهای کاغذی پرتاب می‌کنند پست کرده‌اند و حمله ایران را یک «نمایش کمدی ضعیف” خوانده‌اند. ایندیپندنت عربی کاریکاتوری از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را کشیده‌اند که با خونسردی نشسته و خامنه‌ای در حال پرتاب موشک‌هایی به سوی اوست که هیچ‌کدام به هدف نمی‌خورد.

در کلیپ دیگری موشک‌های ایران به ترقه‌ یا اسباب بازی تشبیه شده است.

جمهوری اسلامی در اولین ساعات یکشنبه گذشته برای اولین بار در تاریخ حیات خود به طور مستقیم به اسرائیل در خاک این کشور حمله کرد. ارتش اسرائیل از شلیک حدود ۳۰۰ موشک و پهپاد خبر داد. این حمله تلفات و خسارات کمی به بار آوردند و تقریبا همه پهپادها و موشک‌های ایران منهدم شدند.

این حمله در پاسخ به کشته شدن گروهی از فرماندهان سپاه قدس در حمله هوایی به کنسولگری ایران در دمشق انجام شد. 

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.