بحران جنگ؛ جمهوری اسلامی و ایران در جغرافیا مشترکند

چهارشنبه, 29ام فروردین, 1403
اندازه قلم متن

در روزهای اخیر به هر سو که می‌نگریم تیترهای درشتی از اخبار لحظه به لحظه تنش و دعوای میان جمهوری اسلامی و اسرائیل به چشم می‌خورد، اخباری که بوی جنگ از آن به مشام می‌رسد، بویی آشنا برای ایرانیانی که ۸ سال درگیر یکی از طولانی‌ترین جنگ‌های قرن بیستم بوده‌اند و آسیب‌های بسیاری دیده‌اند.

شرایط امروز یک بازی بحرانی برای ملت ایران است، آن‌ها در موقعیتی قرار گرفته‌اند که در نتیجه آن هیچ نقشی نمی‌توانند داشته باشند.
اسرائیل و آمریکا، یک جمهوری اسلامی دارای تسلیحات اتمی همراه با موشک‌های بالستیک را برنمی‌تابند، نکته اما اینجاست که آن‌ها به نام جمهوری اسلامی حمله می‌کنند، جمهوری اسلامی و ایران گرچه در نام و باور مردمی متفاوتند اما در جغرافیا مشترکند. حمله به ایران “جمهوری اسلامی” کمر ایران “ملت ایران” را می‌شکند. در صورت سر نگرفتن جنگ، نتیجه، یک جمهوری اسلامی اتمی است که تا چند دهه ماندگاری خود را بیمه و ایران و منطقه را نابود می‌کند. یک جمهوری اسلامی اتمی بسیار خطرناک‌تر از امروزش است.
امروزه جامعه ایران با دو انتخاب بد و بدتر روبرو هستند، که در آن‌ها هیچ نقشی ندارند، پذیرش جنگ یا جمهوری اسلامی اتمی.
شرایط و موقعیت بسیار بحرانی، غیرقابل پیش‌بینی و پیچیده است و قربانی این ماجرا مردم ایران هستند. مردمی که به شکل نامحسوس، بیش از ۴ دهه درگیر جنگ روزمره با دشمن داخلی و حکومت اشغال‌گر جمهوری اسلامی بوده و هستند.

بابک بهزادی

از: گویا

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.