هشدار به خریداران و فروشندگان آیفون ۱۴و۱۵; برخوردها تشدید خواهد شد

پنجشنبه, 30ام فروردین, 1403
اندازه قلم متن

ایران وایر

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص عرضه آیفون‌های ۱۴ و ۱۵ هشدار داد; این کالا‌ها محرز قاچاق است و در صورت شناسایی عرضه‌کننده و فروشندگان، به هر نوع و شکلی که باشد، پرونده تشکیل خواهد شد.

حمیدرضا دهقانی‌نیا در گفتگو با تسنیم بیان کرده که معاونت پیشگیری برنامه مدونی را برای برخورد با این موارد درخواست کرده است. با توجه به این مسئله در ابتدای سال ۱۴۰۳ شاهد تشدید برخورد با کالا‌های محرز قاچاق هستیم.

او در پاسخ به اینکه عده‌ای مدعی هستند که با دریافت پول می‌توانند سامانه را دور بزنند و تلفن‌های همراه قاچاق بعد از مدتی امکان استفاده از خدمات ارتباطات رادیویی را خواهند داشت گفت; شاید برای برهه‌ای از زمان تلفن‌های همراه قاچاق بتوانند از خدمات ارتباطات رادیویی استفاده کنند اما در صورتی‌ که توافقات انجام شده اجرایی شود این امکان نیز از بین خواهد رفت. اپراتور‌هایی که بر نحوی به گوشی‌های ۱۴ و ۱۵ خدمات می‌دهند، در حال خدمات دادن به گوشی قاچاق هستند و قاعدتاً می‌دانند که در حال خدمات به تلفن‌های همراه قاچاق هستند چرا که IMEI‌ها احصا شده است. دهقانی‌نیا تاکید کرد; در کمیته‌های فنی که ما داریم، تعداد قابل توجهی از فهرست‌ها ارائه شده است بنابراین مکلف هستند که اجازه استفاده یک کالای قاچاق از بستر ارتباطات بی‌سیم کشور را ندهند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به علت ممنوعیت واردات آیفون‌های مدل بالا گفت; چرا باید حاکمیت ۳۰ درصد سبد ارزی واردات تلفن همراه خود را به یک درصد جامعه تخصیص دهد که از کالای لوکس ساخته شده توسط آمریکا استفاده می‌کنند. کشوری که در منازعات بین‌المللی در برابر ما بیشترین سهم را دارد. قاعدتاً در جنگ اقتصادی که ما درگیر آن هستیم این کار منطقی نیست.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.