ساعاتی پس از بمباران پایگاه اصفهان، پایگاه حشدالشعبی در عراق نیز بمباران شد

شنبه, 1ام اردیبهشت, 1403
اندازه قلم متن

Des combattants des Forces de mobilisation populaire portent le cercueil d'un commandant des brigades du Hezbollah, Wissam Muhammad Sabir Al-Saadi, tué lors d'une frappe aérienne américaine, à Bagdad, en Irak le 8 février 2024. (Image d’illustration)

Des combattants des Forces de mobilisation populaire portent le cercueil d’un commandant des brigades du Hezbollah, Wissam Muhammad Sabir Al-Saadi, tué lors d’une frappe aérienne américaine, à Bagdad, en Irak le 8 février 2024. (Image d’illustration) AP – Hadi Mizban

در نخستین ساعات شنبه بیستم آوریل یک پایگاه نظامی در مرکز عراق که محل استقرار نیروهای ارتش این کشور و شبه نظامیان وابسته به حکومت ایران (حشدالشعبی) است بمباران شد. در نتیجۀ این بمباران دست کم یک نفر کشته و شماری دیگر زخمی شدند.

فرماندهی ارتش آمریکا در خاورمیانه اعلام کرد که در این حمله نقش نداشته است و ارتش اسرائیل نیز از هر گونه اظهار نظر دربارۀ آن خودداری کرد. یک مقام ارتش عراق گفته است که بمباران به انفجارهای مهیب در انبار مهمات منجر شده است. به گفتۀ همین منبع آتش سوزی در انبار مهمات این پایگاه و جستجوی قربانیان دیگر همچنان ادامه دارد.

ساعاتی پیشتر، حمله‌ای مشابه‌ که به اسرائیل نسبت داده شد مرکز رادار و پدافند هوایی پایگاه نظامی در اصفهان را هدف گرفت. بر اساس تصاویر ماهواره‌ای و گزارش نیویورک تایمز در این حمله مرکز رادار و پدافند هوایی پایگاه اصفهان به کل منهدم شده است.  

از: ار اف ای

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.